در انتظار سونامی ورشکستگی اصناف نجف‌آباد هستیم
در انتظار سونامی ورشکستگی اصناف نجف‌آباد هستیم

اصفهان امروز: حمید کاظمی تعداد واحدهای صنفی تحت پوشش اتاق اصناف را ۱۴ هزار واحد اعلام کرد واظهارداشت: این واحدها در دو حوزه تولیدی – خدمات فنی و توزیعی – خدماتی در قالب ۴۹ اتحادیه صنفی فعالیت می‌کنند. رئیس اتاق اصناف نجف آباد در ادامه به نام‌گذاری سال اقتصاد مقاومتی اشاره کرد وبیان داشت: اصناف […]

اصفهان امروز: حمید کاظمی تعداد واحدهای صنفی تحت پوشش اتاق اصناف را ۱۴ هزار واحد اعلام کرد واظهارداشت: این واحدها در دو حوزه تولیدی – خدمات فنی و توزیعی – خدماتی در قالب ۴۹ اتحادیه صنفی فعالیت می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف نجف آباد در ادامه به نام‌گذاری سال اقتصاد مقاومتی اشاره کرد وبیان داشت: اصناف شهرستان نجف‌آباد با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند و دغدغه‌هایی دارند که امیدواریم مسئولان مربوطه نسبت به رفع آن‌ها چاره‌اندیشی کنند. کاظمی تعطیلی بی‌رویه واحدهای تولیدی را ازجمله مسائل بحرانی در شهرستان عنوان کرد و افزود: در اثر این تعطیلی موج سنگین بیکاری به سمت اصناف حمله ورشد و علاوه بر اینکه صنایع نیروهای متخصص و باتجربه خود را از دست دادند اصناف نیز با موج جدیدی از نیروی بی‌تجربه و چالش جدی مواجه شدند.

وی با انتقاد از دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر برداشتن شرایط اصولی و تخصصی صدور پروانه کسب تصریح کرد: این وزارت خانه ضوابط صدور پروانه کسب را حذف کرده که کار، کارشناسی شده نیست، جوانانی بدون تجربه وارد بازار شده و شرایط کار را برای افراد قدیمی محدودمی کنند. وی افزود: یکی دیگرازسیاست های وزارتخانه توسعه فروشگاه‌های بزرگ وزنجیره ای است که خود باعث تنگ‌تر شدن فضای رقابت می‌شود وازسویی نیز فشار سازمان امور مالیاتی بر کسبه باعث شده در انتظار یک سونامی و موج بزرگ ورشکستگی اصناف نجف‌آباد باشیم.
رئیس اتاق اصناف شهرستان نجف‌آباد اضافه کرد: ما دادخواستی به دیوان عدالت اداری در مقابله با بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تقدیم کرده‌ایم و خواستار تجدیدنظر در این دستورالعمل شده‌ایم زیرا معتقدیم با ایجاد یک فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای حداقل ۱۰۰ واحد صنفی کوچک تعطیل می‌شود.