کانال تلگرامی نجف آباد شهر علم، ایمان و ایثار: دادستان نجف آباد در نامه ای فوری به فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، دستور تعطیلی و پلمپ تعدادی از واحدهای صنفی نجف آباد که از نظر شبکه بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا، تهدیدی برای شیوع بیشتر این ویروس هستند را صادر کرد.

دستور دادستان نجف آباد برای تعطیلی برخی واحدهای صنفی+تصویر

کانال تلگرامی نجف آباد شهر علم، ایمان و ایثار: دادستان نجف آباد در نامه ای فوری به فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، دستور تعطیلی و پلمپ تعدادی از واحدهای صنفی نجف آباد که از نظر شبکه بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا، تهدیدی برای شیوع بیشتر این ویروس هستند را صادر کرد.

علی زارع در نامه خود به سرهنگ محمد حسین باباکلانی آورده: «در راستای حفظ حقوق عامه و حفظ سلامت آحاد جامعه و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، با توجه به گزارش شبکه بهداشت شهرستان نجف اباد مبنی بر عدم رعایت تعهدات بهداشتی توسط واحدهای صنفی که در قبال ستاد مقابله با کرونای شهرستان نجف آباد تعهد به رعایت اصول بهداشتی و نظامات مربوطه نموده بودند، مقرر در اسرع وقت به این واحدها و کلیه واخدهای صنفی به تشخیص کارشناسان شبکه بهداشت جهت تعطیلی واحد اخطار نموده و سپس از اول وقت یوم مورخ ۹۸/۱۲/۲۳ نسبت به تعطیلی کلیه واحدهای فوق الذکر اقدام و اعلام گردد تا اطلاع ثانوی فعالیت این واحدها ممنوع می باشد.»

در بخش دیگری از این نامه آمده: «لازم به ذکر است فعالیت واحدهای مرتبط با مایحتاج عمومی مردم(مرغ و ماهی فروشان، گوشت فروشان، نانوایی ها، سوپرمارکت ها، میوه فروشان) با رعایت کامل نکات بهداشتی بلامانع می باشد.»

گزارش های میدانی حاکی از آن است که برخی فروشگاه های بزرگ سطح شهر، پس از این دستور اقدام به تعطیلی مجموعه خود کرده و تعدادی نیز که حاضر به تمکین از قانون نشده اند، در حال پلمپ توسط نیروی انتظامی هستند.

این اقدام شجاعانه و قاطع دادستان جوان نجف آباد، با استقبال بسیار خوب شهروندان و کارشناسان مواجه شده و این کار را راهکاری موثر برای جلوگیری از عبور شرایط بهداشتی نجف آباد از زرد به قرمز دانسته اند.

تا پیش از این مسئولان ارشد شهرستان در اقدامی سوال برانگیز، تنها شب بازارها و روزبازارها را تعطیل کرده و اقدام خاصی برای بستن فروشگاه های بزرگ سطح شهر انجام نداده بودند. سوالات و ابهامات اصحاب رسانه در این خصوص نیز طی نشست اخیر با فرماندار شهرستان، پاسخ روشنی دریافت نکرد.

در این جلسه که پیش از ظهر پنجشنبه بیست و دوم اسفند ۹۸ برگزار شد، مجتبی راعی فرماندار شهرستان اعلام کرد که عصر نشستی با مدیران ارشد استان در خصوص تعطیلی واحدهای صنفی نجف آباد دارد و طی آن جلسه در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد. بلافاصله بعد از این صحبت، دادستان در اقدامی که نمونه اش را در جلسات اداری کمتر دیده ایم، با شجاعتی تحسین برانگیز اعلام کرد: آقای فرماندار! اگر استان به نتیجه مشخصی در این خصوص نرسد، بنده شخصا به عنوان مدعی العموم اقدام خواهم کرد. من نمی توانم دست روی دست بگذارم تا شهروندان عین برگ خزان بریزند روی زمین.

در آخرین خبر رسمی منتشر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که روز بیستم اسفند بر روی خبرگزاری ها قرار گرفته، تعداد کل مبتلایان شهرستان نجف آباد، بیست نفر و آمار فوت شدگان یک نفر اعلام شده است.

بیش از سی و شش ساعت است که خبر رسمی از آمار مبتلایان به کرونا در نجف آباد اعلام نشده و این موضوع بازار شایعات و گمانه زنی ها را داغ کرده است.

دستور دادستان  نجف آباد برای تعطیلی واحدهای صنفی

دستور دادستان نجف آباد برای تعطیلی واحدهای صنفی

علی زارع دادستان نجف آباد

علی زارع دادستان نجف آباد