وایل هفته جاری نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی قمیشلو در استان اصفهان حین گشت زنی در ارتفاعات این پارک با سه شکارچی متخلف مواجه شدند. فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با شکارچیان وارد عمل شدند اما متخلفین با مشاهده مامورین متواری شدند. در جریان […]

وایل هفته جاری نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی قمیشلو در استان اصفهان حین گشت زنی در ارتفاعات این پارک با سه شکارچی متخلف مواجه شدند.

فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با شکارچیان وارد عمل شدند اما متخلفین با مشاهده مامورین متواری شدند.

در جریان تعقیب و گریز در کوه یک نفر از شکارچیان متخلف توسط محیطبانان دستگیر و دو نفر دیگر موفق به فرار شدند.

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: از این متخلف لاشه یک کل وحشی کشف و ضبط و متهم جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

متهم تاکنون هویت همدستان فراری خود را فاش نکرده و به همین دلیل با دستور مقام قضایی همچنان در زندان بسر می برد.

بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کل وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نماید.

همچنین متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در محدوده پارک ملی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۳ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و هشتصد هزار ریال تا ۲۰ میلیون ریال محکوم خواهد شد.

منبع:پایگاه خبری فکر سبز