رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری 2 سارق که تحت پوشش مأمور، مرتکب 6 فقره سرقت از افراد کهنسال شده بودند خبر داد.

دستگیری عاملان سرقت از کهنسالان در نجف‌آباد

فارس: رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری ۲ سارق که تحت پوشش مأمور، مرتکب ۶ فقره سرقت از افراد کهنسال شده بودند خبر داد.

حسین ترکیان اظهار داشت: در پی وصول شکایات چندین فرد کهنسال از شهرستان نجف آباد مبنی بر اینکه افرادی با معرفی خود به‌ عنوان مأمور، آن‌ها را فریب و وجوه نقد و مدارک آن‌ها را سرقت کرده‌اند بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد ۲ سارق با یک سواری پیکان و پلاک‌های جعلی در شهر نجف آباد تردد و افراد کهنسال را شناسایی و با معرفی خود به عنوان مأمور از آن‌ها درخواست مدارک می‌کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: سارقان پس از دریافت مدارک وجوه نقد، کارت‌های بانکی و دیگر مدارک با ارزش را سرقت و با ترفند خاصی رمز عابر بانک‌ها را نیز از این افراد مسن دریافت و در فرصتی خاص از حساب کارت برداشت می‌کردند.

ترکیان افزود: سارقان که ۲ پسرعمو بودند شناسایی و در عملیاتی ویژه دستگیر و به ۶ فقره سرقت به این شیوه در شهر نجف آباد اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی اصفهان با اشاره به اینکه ۴۵ میلیون ریال وجه نقد سرقتی در مخفیگاه سارقان کشف شد اظهار داشت: لازم است از افراد مسن و کهنسال مراقبت بیشتری شود، حتی‌الامکان تنها به بیرون از منزل مراجعه نکنند، رمزهای کارتی خود را بر روی کارت ننویسند یا در کنار دیگر مدارک قرار ندهند و اگر با افرادی روبرو شدید که خود را مأمور معرفی می‌کنند و حتی لباس فرم مأمور نیز به تن داشتند حتماً از آن‌ها کارت شناسایی درخواست کنید و با سامانه ۱۱۰ پلیس تماس و موضوع را اعلام کنید.

دستگیری دستگیری عاملان سرقت از کهنسالان در نجف‌آباد دستگیری عاملان سرقت از کهنسالان در نجف‌آباد                300x209

دستگیری

دستگیری عاملان سرقت از کهنسالان در نجف‌آباد