فارس: مدیر کارخانه کاشی نیلو نجف‌آباد گفت: سنگ‌اندازی برخی ادارات مانع رونق و پیشرفت کارخانه کاشی نیلو شده و این کارخانه را با مشکلات فراوانی دچار کرده است.

دولتی ها مانع رونق دوباره کاشی نیلو شده اند

فارس: مدیر کارخانه کاشی نیلو نجف‌آباد گفت: سنگ‌اندازی برخی ادارات مانع رونق و پیشرفت کارخانه کاشی نیلو شده و این کارخانه را با مشکلات فراوانی دچار کرده است.

مسعود رکابی درباره پیگیری مشکل کارگران این کارخانه که سه ماه پیش در سامانه فارس من گزارش آن منتشر شده بود، ابراز داشت: دارایی قابل فروشی توسط کارخانه کاشی نیلو به دادگستری اعلام‌شده بابت پرداخت مطالبات کارگران که با توقیف این دارایی به نفع کارگران  و برگزاری مزایده از محل فروش این دارایی‌ها می‌توانیم بیش از ۷۰ درصد مطالبات و معوقات کارگران را پرداخت کنیم.

مدیر کارخانه کاشی نیلو نجف‌آباد افزود: از زمان تحویل کارخانه تاکنون با یک ماه تأخیر توانسته‌ایم حقوق کارکنان را پرداخت کنیم، این در حالی است که زمان تحویل کارخانه به مدیریت جدید پرداخت حقوق با ۶ ماه تأخیر انجام می‌شد؛ تمام تلاشمان را کرده‌ایم که در جهت رفاه حال کارگران بحث تکمیل درمان و خرید اقساطی از شرکت تعاونی کارخانه به‌ صورت مستمر انجام شود، در همین راستا نیز بعد از دو سال مجدداً سهمیه شیر بین کارگران توزیع می‌شود.

وی عنوان کرد: هیچ‌ یک از وعده‌هایی که دولت داده بود تاکنون محقق نشده تا جایی که حتی سهم ۱۰ درصدی بیمه که باید توسط کارخانه پرداخت می‌شد؛ حالا با درخواست بیمه به ۱۰۰ درصد رسیده که معادل ماهیانه حدود ۱۰۰ میلیون تومان می‌شود، این مبلغ می‌توانست در پرداخت معوقات نیز کارگشا باشد.

رکابی در ادامه گفت: برخی ارگان‌ها هم با دیدن رونق گرفتن کارخانه درخواست مطالبات خود را جلو انداخته و می‌خواهند زودتر به معوقات خود برسند و این اتفاقات سنگ بزرگی پیش روی ما قرار داده که امیدواریم با مساعدت دولت هرچه زودتر رفع شوند تا بتوانیم در سال رونق تولید چرخ اقتصاد کشور را بچرخانیم و کلیه مطالبات و معوقات کارخانه کاشی نیلو را پرداخت نماییم.

کارخانه های کاشی نیلو و اصفهان، چند سال پیش به بخش خصوصی واگذار شده بودند ولی مالکین، این کارخانه ها را تا مرز نابودی کامل پیش بردند ولی در سال گذشته یک تیم جدید از بخش خصوصی واقعی، این بار زمین افتاده را دوباره بلند کرده و تمامی تلاش خود برای احیاء این دو مجموعه شاخص نجف آباد را به کار گرفته اند.

کاشی نیلو دولتی ها مانع رونق دوباره کاشی نیلو شده اند دولتی ها مانع رونق دوباره کاشی نیلو شده اند                   300x151

کاشی نیلو