عضو کاروان شادی غدیر نجف آباد گفت: امسال برای دومین‌بار برنامۀ حرکت کاروان خودروهای گل‌آرایی شده در سطح شهر نجف‌آباد به مناسبت عید غدیر برگزار خواهد شد.

راه‌اندازی کاروان خودرویی غدیر در نجف‌‌آباد

عضو کاروان شادی غدیر نجف آباد گفت: امسال برای دومین‌بار برنامۀ حرکت کاروان خودروهای گل‌آرایی شده در سطح شهر نجف‌آباد به مناسبت عید غدیر برگزار خواهد شد.

حسینعلی سلطانی با اعلام این مطلب گفت: علاقه‌مندان شرکت در این برنامه بعد از ثبت‌نام اولیه، خودروهای خود را صبح جمعه ۱۷مرداد تحویل پارکینگ طبقاتی میرداماد داده و حوالی ساعت ۴عصر خودروی گل‌زده شده را تحویل می‌گیرند.

سلطانی با اشاره به تجربۀ برگزاری این برنامه طی سال گذشته ادامه داد: عصر جمعه حرکت این کاروان خودرویی در سطح شهر نجف‌آباد شروع شده و پیش از نماز مغرب و عشاء به میدان مرکزی شهر باز می‌گردند تا طی بازه زمانی برگزاری نماز مغرب و عشاء، امکان بازدید و عکس گرفتن عموم شهروندان از این خودروها فراهم باشد.

این روحانی جوان شرکت در این برنامه را رایگان دانست و با اعلام تهیه گل‌های مورد نیاز توسط یکی از خیرین شهرستان ادامه داد: این کاروان که با پخش نواهای مذهبی حرکت می‌کند، در ادامه در نقاط دیگر شهر مانند امیر‌آباد، یزدانشهر و ویلاشهر حرکت کرده و در صورت صدور مجوزهای قانونی مورد نیاز، حوالی نیمه‌شب به سمت اصفهان حرکت می‌کند.

سلطانی این ویژه برنامه را مختص رانندگان آقا دانست و اظهار داشت: البته امکان همراهی خانواده شرکت‌کنندگان نیز مشروط به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فراهم شده و اگر تعداد ثبت‌نام شدگان بیش از چهل خودرو باشد، مجبور به قرعه‌کشی بین داوطلبان خواهیم بود.

 

همکاری شهرداری نجف‌آباد در برگزاری برنامه

ابراهیم رضایی مدیر روابط عمومی شهرداری نیز در خصوص این برنامه اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهرداری وظیفه خود می‌داند با تمامی هیات‌های مذهبی و مجموعه‌های مردمی در برگزاری هر چه با شکوه‌تر ویژه برنامه‌های عید غدیر که با لحاظ شدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی تدارک دیده شده باشند، همکاری داشته باشد.

رضایی از تبلیغات محیطی این ویژه برنامه توسط شهرداری سخن گفت و اظهار داشت: در تامین بخشی از پرچم‌ها و آذین‌بندی‌های کاروان و پوشش تصویری و رسانه‌ای کاروان نیز این مجموعه همکاری خواهد کرد.

حجت‌الاسلام حسینعلی سلطانی عضو کاروان شادی غدیر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشارکت ستاد غدیر دفتر امام جمعه شهرستان و اتاق اصناف در این برنامه اعلام کرد: همانند سال گذشته، تعدادی از اعضای اتحادیه گل‌فروشان شهرستان به صورت رایگان در امر گل‌آرایی خودروهای کاروان مشارکت خواهند داشت.

در این برنامه که مشابه آن برای اولین بار در اقلید فارس برگزار شده، گل‌های مورد استفاده به صورت مستقیم از تولید‌کنندگان با اعمال تخفیف‌های ویژه تامین خواهد شد و در پایان مراسم نیز در اختیار صاحبان خودروها قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام سلطانی در پایان این گفت‌وگو در خصوص برخی انتقادات به جایگاه دینی تجلیل از ائمه با استفاده از گل خاطر نشان کرد: در جریان تشییع پیکر امام موسی‌بن جعفر نقل شده که تابوت در بازار گل‌فروش‌ها گل‌باران شده و امام‌رضا هیچ‌گاه این موضوع را مورد نکوهش قرار نداده‌اند.

کاروان خودرویی غدیر در نجف آباد راه‌اندازی کاروان خودرویی غدیر در نجف‌‌آباد راه‌اندازی کاروان خودرویی غدیر در نجف‌‌آباد            225x300

کاروان خودرویی غدیر در نجف آباد