با وجود پتانسیل های بسیار ارزشمند نجف آباد در حوزه فعالیت های مجازی و رسانه ای متاسفانه طی سالهای اخیر شاهد انفعال و بی تفاوتی اکثر فعالین این بخش نسبت به مشکلات  مهم و اصلی شهر بوده ایم، در حال حاضر بیشتر فضای رسانه ای شهر را مطالبی اشغال کرده اند که چندان دردی را […]

با وجود پتانسیل های بسیار ارزشمند نجف آباد در حوزه فعالیت های مجازی و رسانه ای متاسفانه طی سالهای اخیر شاهد انفعال و بی تفاوتی اکثر فعالین این بخش نسبت به مشکلات  مهم و اصلی شهر بوده ایم، در حال حاضر بیشتر فضای رسانه ای شهر را مطالبی اشغال کرده اند که چندان دردی را از مردم دوا نکرده و بیشتر به مسائل حاشیه ای می پردازند.

به عنوان مثال مردم طی ماهها و بعضا سالهای اخیر با مشکلاتی از قبیل بسته شدن چندین ماهه مرکزی ترین پمپ بنزین شهر،سنگین شدن اقساط هزینه واگذاری انشعاب فاضلاب، ادامه مشکل واگذاری انشعابات مختلف از جمله گاز به منازل مسکونی با متراژ پایین،معضل ادعای وقفیت بر بیش از ۱۴۰ هزار هکتار زمین،تصرف بخش عمده ای زمین های شمال شهر توسط ارگان های دولتی و غیر دولتی، باقی نماندن زمین جهت گسترش شهر و سرانه پایین فضای آموزشی و ورزشی استاندارد مواجه هستند.

البته در این میان تلاش ها و اقدامات خوبی نیز از سوی برخی ارگان ها و مسئولان به منظور حل مشکلات انجام گرفته که به هیچ وجه قصد نادیده گرفتن آنها را نداریم ولی واقعیت این است که ما نتوانسته ایم از ظرفیت کم نظیر فضای مجازی و رسانه های ارتباطی در جهت حل برخی مشکلات به خوبی استفاده کنیم.

حتما مخاطبین یکی از مقصر های این ماجرا را هم همین پایگاه خبری بدانند که به قول برخی دوستان مواجب بگیر مسئولان شهر شده و کاری به مشکلات مهم مردم ندارد. البته بارها اعلام کرده ایم که مواجب بگیر هیچ ارگان و یا مسئولی نیستیم و به امید خداوند هم نخواهیم شد و صرف اشتغال خبرنگاران پایگاه خبری در یک مجموعه نمی تواند،اثبات کننده وابستگی آنان باشد زیرا خبرنگاران اکثرا این کار را به صورت پاره وقت دنبال کرده و بالطبع برای زندگی روز مره خود در جایی مشغول خواهند بود.

به هر حال ما در این مجموعه که تعداد متولیان آن حتی به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد،بارها با افراد و فعالین این حوزه رایزنی های متعددی را برای غنی تر کردن مطالب پایگاه خبری انجام داده ایم ولی در این مدت هنوز موفق به جذب نیروهای فعال و موثری نشده ایم. در مواقعی نیز که بعضا مطلبی را از دیگر پایگاه های خبری درج می کنیم با تکذیبیه و دردسرهای خاصی مواجه شده ایم که عطای این کار را به لقایش بخشیده ایم.

البته اخیرا شاهد اتفاقات خوبی نیز در این زمینه بوده ایم و تعدادی از نخبگان شهر در تلاش هایی خود جوش، اقدام به بالفعل کردن بخشی از پتانسیل های موجود در این حوزه کرده اند که بازتاب بخشی از این تلاش ها نیز در رسانه های فعال شهر به خوبی قابل مشاهده است ولی هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله زیادی داریم.

به هر صورت همان قدر که این پایگاه خبری در چنین موضوعی مقصر است،دیگر فعالین فضای مجازی،خبرنگاران و نخبگان نیز باید خود را مقصر دانسته و جهت رفع این معضل مهم تلاش بیشتری را انجام دهند.

باور داشته باشیم اگر تک تک ما نسبت به وضعیت و مشکلات شهرمان احساس وظیفه کنیم و در بستر مجازی موجود به جای پرداختن به مسائل بعضا کم اهمیت، روی آنها مانور بیشتری دهیم، در میدان عمل نیز می توان منتظر حل شدن بسیاری از آنها بود.