فارس: گروه تبلیغی جهادی علمدار سوگواری و روضه امام حسین(ع) را به‌ صورت سیار در محله‌های مختلف شهر نجف‌آباد برگزار می‌کنند.

روضه سیار علمدار به کوچه ۹ شهیدی نجف‌آباد رسید

فارس: گروه تبلیغی جهادی علمدار سوگواری و روضه امام حسین(ع) را به‌ صورت سیار در محله‌های مختلف شهر نجف‌آباد برگزار می‌کنند.

با شیوع ویروس کرونا و تأکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برخی طلبه‌های نجف‌آبادی مقیم شهر قم که سال‌هاست با تشکیل گروه جهادی در مناسبت‌های مختلف مذهبی به اجرای برنامه‌های فرهنگی و برپایی نمایشگاه می‌پردازند، این بار تصمیم گرفتند که سوگواری و روضه امام حسین(ع) را به‌ صورت سیار در محله‌های مختلف شهر برگزار کنند.

روضه سیار در نجف آباد- محرم99 روضه سیار علمدار به کوچه ۹ شهیدی نجف‌آباد رسید روضه سیار علمدار به کوچه ۹ شهیدی نجف‌آباد رسید photo 2020 08 27 08 01 27 300x169

روضه سیار در نجف آباد- محرم۹۹

این گروه که از چند طلبه جوان تشکیل‌شده این روزها در نجف‌آباد روضه سیار برپا می‌کنند آن‌ هم در کوچه و خیابان، خود را گروه تبلیغی جهادی علمدار می‌نامند و تمام همتشان را برای تبلیغ دین در قالب سخنرانی، مداحی و نمایشگاه و برنامه‌های فرهنگی به کار گرفته‌اند.

حجت‌الاسلام محمود احمدیان چگونگی تشکیل آن را این‌گونه بیان می‌کند: گروه تبلیغی جهادی علمدار سال ۱۳۹۰ به همت جمعی از طلاب نجف‌آبادی ساکن شهر قم فعالیت خود را در عرصه فعالیت‌های تبلیغی و جهادی شروع کرد، بیشتر فعالیت گروهمان در مناسبت‌های مذهبی و مدارس انجام می‌شد که با توجه به شرایط کرونایی کشور پیگیر آن شدیم فضایی را ایجاد کنیم که کرونا بر آن تأثیری نداشته باشد و مجلس امام حسین(ع) را سر پا نگه‌داریم.

سرپرست گروه علمدار افزود: بیشتر تلاش می‌کنیم در محله‌هایی که محروم‌تر هستند یا مسجدی ندارند و نمی‌توانند فضایی را جهت ایام سوگواری آماده کنند حضور داشته باشیم و با کمک اهالی محل و همسایه‌ها برنامه‌هایی نظیر سخنرانی، مداحی و روضه برپا کنیم، توفیق داشتیم که شب چهارم برپایی روضه سالار شهیدان را در کوچه‌ای باشیم که اهالی آن ۹ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

وی اعضای گروه را طلبه‌های سطح عالی خواند و گفت: حدود ۷۵ طلبه آقا و ۶۰ طلبه خانم در مناسبت‌های مختلف در شهرهای استان اصفهان اقدام به برپایی برنامه‌های مختلف کرده‌اند، سال گذشته نیز برای هفتمین سال متوالی در ایام اربعین در شهر کوفه و مسجد کوفه اقدام به خدمت‌رسانی به زائران فارسی‌زبان کردیم.

احمدیان شروع کارگروه را در ایام محرم دلیل نام‌گذاری آن به نام علمدار دانست و تصریح کرد: وابسته به هیچ حزب و دسته‌ای نیستیم و همه برنامه‌هایی که برگزار می‌کنیم به‌ صورت رایگان است و حتی هزینه‌ای که از محل نمایشگاه‌ها به دست می‌آوریم برای تهیه جوایز مسابقات و برنامه‌ها اختصاص داده می‌شود.

روضه سیار در نجف آباد- محرم99 روضه سیار علمدار به کوچه ۹ شهیدی نجف‌آباد رسید روضه سیار علمدار به کوچه ۹ شهیدی نجف‌آباد رسید photo 2020 08 27 08 01 24 300x169

روضه سیار در نجف آباد- محرم۹۹

سرپرست گروه علمدار هدف تشکیل گروه را انجام‌وظیفه طلبگی عنوان کرد و گفت: می‌خواستیم طلبه‌ها بین مردم باشند و خدمت‌رسانی کنند. تصمیم گرفتیم که در شهر خودمان باشیم و در مناسبت‌های مختلف خدمت‌رسانی کنیم.

وی همراه بودن بیشتر مدارس و ادارات را با گروه علمدار تحسین کرد و بیان داشت: خدا را شاکریم که مدارس شهرستان با ما همراه هستند البته گاهی برخی مدارس فقط آموزش را می‌بینند و به پرورش اهمیت کمتری می‌دهند که امیدواریم دید آن‌ها هم‌تغییر کند.

احمدیان حضور طلبه‌ها و خدمت کردن به کادر درمان در شروع شیوع بیماری کرونا را گامی مثبت دانست و افزود: اعضای گروه علمدار با حضور در بیمارستان شهر قم به بیماران خدمت‌رسانی کردند و در بخش آب‌میوه‌گیری برای کادر درمان حضور مستمر داشتند، حتی در اوایل شیوع ویروس کرونا برخی طلبه‌ها به غسالخانه رفته و در امر شستشوی اموات کمک می‌کردند.

روضه سیار در نجف آباد- محرم99 روضه سیار علمدار به کوچه ۹ شهیدی نجف‌آباد رسید روضه سیار علمدار به کوچه ۹ شهیدی نجف‌آباد رسید photo 2020 08 27 08 01 18 300x225

روضه سیار در نجف آباد- محرم۹۹