رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد اعلام کرد که رکورد جذب طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی و صنعتی و کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای در این واحد دانشگاهی شکسته شد.

رکوردشکنی دانشگاه آزاد نجف‌ آباد در جذب طرح‌های پژوهشی

آنا: رییس دانشگاه آزاد نجف آباد با اعلام اینکه رکورد جذب طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی و صنعتی و کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد شکسته شد، اظهار کرد: این واحد دانشگاهی در سال ۱۳۹۷ برای نخستین‌بار در تاریخچه فعالیت خود توانست بالغ بر سه و نیم میلیارد تومان طرح پژوهشی برون‌دانشگاهی و صنعتی و ۲۱,۵ درصد درآمد غیرشهریه‌ای به نسبت شهریه دریافتی جذب کند.

امیر رضا نقش افزود: در سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی و رویکرد جدید مدیریتی در این دانشگاه ارتباط با صنعت و جامعه از جایگاه ویژه و حساسی برخوردار بوده و فعالیت‌های دانش‌بنیان و پژوهش‌های کاربردی و مسئله‌محور سرلوحه اهداف دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد ادامه داد: در این راستا واحد نجف‌آباد به‌عنوان بزرگترین مجموعه آموزش عالی در مرکز ایران و یکی از دو واحد جامع با درجه مستقل در کشور و اعتبار بالای داخلی و بین‌المللی با وجود زیرساخت‌ها و توانمندی‌های ویژه و منحصر به فردی مانند بیش از ۱۸۰ آزمایشگاه و کارگاه مجهز، دو مرکز رشد مصوب، ۱۱ مرکز تحقیقاتی متنوع،  پژوهشکده مصوب وزارت علوم و بالغ بر ۲۹۰ رشته تحصیلی دایر در ۱۰ دانشکده مصوب که از این تعداد ۱۷۰ رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی است، دارای یکی از بهترین سرانه فضای آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌های کشور است.

وی افزود: این واحد دانشگاهی فقط در ارائه خدمات پژوهشی و آزمایشگاهی توانست ۱۲ میلیارد ریال جذب درآمد کند که رشد قابل توجهی داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی محصولات فناورانه و توسعه کمی و کیفی ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی به خارج دانشگاه، حمایت از مراکز تحقیقاتی در راستای ارتباط هرچه بیشتر با صنعت و جذب طرح‌های پژوهشی برون‌دانشگاهی در آینده نیز در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

رییس دانشگاه آزاد نجف آباد

امیر رضا نقش

نجف آباد نیوز