همه مقصریمسنگ اندازی عمدی مسئولان برای تولید

دسته: اجتماعی , اقتصادی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱ دی ۱۳۹۷
سنگ اندازی عمدی مسئولان برای تولید سنگ اندازی عمدی مسئولان برای تولید سنگ اندازی عمدی مسئولان برای تولید             2

 برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی عالمانه و عامدانه جلوی تولید و توسعه اشتغال سنگ‌اندازی می‌کنند و نمی‌خواهند کار مثبتی در این کشور انجام شود.

ایمنا: حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی حسناتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بیان داشت: خیلی از جوانان و فعالین بخش خصوصی برای تقویت تولید و اشتغال به میدان آمده‌اند ولی حجم کاغذ‌ بازی‌های اداری و قوانین دست و پاگیر به حدی بالا است که عملا علاقه‌مندان فعالیت در این عرصه را مایوس می‌کند.

حجت‌الاسلام حسناتی اضافه کرد: آمار زیاد داده می‌شود ولی باید دید در عمل چه کاری برای تولید و اشتغال کرده‌ایم و چقدر توانسته‌ایم جلوی قاچاق و واردات افسار گسیخته اجناس غیر‌ضروری که بلای جان تولید شده را بگیریم.

حسناتی مشکلات معیشتی را مهم‌ترین دغدغه مردم خواند و بیان داشت: مسئولان ما باید دل از اروپا و غرب کنده و به جای اتلاف وقت در مذاکرات و رایزنی‌های بیهوده، روی پتانسیل‌های داخلی و استعدادهای جوانان کشور متمرکز شوند.

امام جمعه نجف‌آباد هر سه قوه را مقصر بروز مشکلات و برخی کم‌کاری‌ها در طول چهار دهه از عمر انقلاب دانست و بیان داشت: مردم و در راس آن‌ها ایثارگران به طور کامل وظیفه خود را انجام داده‌اند که ثمرات و برکات آن‌را به خوبی می‌توان مشاهده کرد ولی دولت و مجلس ما در کارهایی مانند جلوگیری از ربای بانکی کوتاهی کردند.

خطیب نماز جمعه نجف‌آباد یکی از دلایل مهم مشکلات اقتصادی اخیر را سیستم ربوی بانک‌ها دانست و گفت: سبک زندگی ما با آن‌چه که شایسته جمهوری اسلامی است، فاصله زیادی دارد و دلیل آن را باید در تدریس علوم انسانی ترجمه‌ای در مراکز دانشگاهی و کم‌کاری حوزه‌های علمیه دانست.

انتقاد از انفعال و بی‌تفاوتی مدیران کشور در موضوع ساماندهی فضای مجازی دیگر مطلبی بود که حسناتی با تشریح آن افزود: هیچ جای دنیا فضای مجازی را به این روش مدیریت نمی‌کنند ولی در ایران بعضی افراد چنین شیوه‌ای را نشانه‌ای از پیشرفت می‌دانند.

حجت‌الاسلام حسناتی اضافه کرد: این همه برای انقلاب زحمت کشیده شد که قوانین الهی اجرا شود. لحظه به لحظه شاهد افزایش مسمومیت نسل جوان و نو‌جوان در این فضای مجازی آلوده هستیم. انتشار افکار غلط در فضای مجازی حتی خطرناک‌تر از کتب ضاله است.

 


نوشته شده توسط:سخا - 3734 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.