به دنبال انجام آزمایش های دی ان ای، مشخص شده پیکری که مرداد سال 95 به عنوان شهید گمنام در روستای ماسوله گیلان دفن شده، متعلق به شهید رسول قاسمی از رزمندگان نجف آبادی لشکر8نجف اشرف است.

شناسایی شهید نجف آبادی در ماسوله

به دنبال انجام آزمایش های دی ان ای، مشخص شده پیکری که مرداد سال ۹۵ به عنوان شهید گمنام در روستای ماسوله گیلان دفن شده، متعلق به شهید رسول قاسمی از رزمندگان نجف آبادی لشکر۸نجف اشرف است.

شهید قاسمی، خرداد ۶۷ در بیست سالگی در  حالی در خط پدافندی شبه جزیره فاو عراق به شهادت رسید که برادر کوچکترش محمد جواد نیز حدود ۴۵ روز قبل، در همین منطقه در هجده سالگی به شهادت رسیده بود.

سال ۸۰، پیکر محمد جواد تفحص شده و در قطعه۳ گلزار شهدای نجف آباد خاکسپاری می شود ولی پیکر رسول، سال ۹۳ به عنوان شهید گمنام در روستای گردشگری ماسوله به خاک سپرده می شود و طی هفته های اخیر به دنبال انجام آزمایش های زمان بر تشخیص هویت و مقایسه دی ان ای گرفته شده از اعضای خانواده، هویت شهید مشخص می شود.

به دنبال این موضوع، روز یکشنبه سی آبان ۱۴۰۰، خانواده این دو شهید با هماهنگی ناحیه مقاومت بسیج استان اصفهان، راهی ماسوله شده و ضمن زیارت قبر شهید، مورد استقبال مردم و مسئولان قرار گرفتند.

پدر و مادر این دو شهید، به ترتیب در سال های ۷۸ و ۸۶ فوت کرده اند.

شناسایی پیکر شهید رسول قاسمی در ماسوله

شناسایی پیکر شهید رسول قاسمی در ماسوله

شناسایی شهید نجف آبادی در ماسوله