در این مجموعه نزدیک به 130 تصویر از شهید حجت الاسلام محمد منتظری یکی از چهره های کمتر شناخته شده ایران که در فاجعه هفتم تیر همراه با شهید بهشتی به شهادت رسید، قابل مشاهده است.

تصاویر کمتر دیده شده از شهید محمد منتظری + مجموعه تصاویر

در این مجموعه نزدیک به ۱۳۰ تصویر از شهید حجت الاسلام محمد منتظری یکی از چهره های کمتر شناخته شده ایران که در فاجعه هفتم تیر همراه با شهید بهشتی به شهادت رسید، قابل مشاهده است.

تصاویر پرسنلی، سخنرانی ها، مصاحبه های رادیویی و تلویزیونی، جلسات کاری، دیدارهای داخلی و خارجی،سفر به لیبی، یادگاری های زندان، حضور در جلسه شورای عالی دفاع و زمان شهادت از جمله این تصاویر هستند.

شهید منتظری که مرحوم امام خمینی از او با عنوان فرزند اسلام و قرآن یاد کردند، در سال ۱۳۲۳ هجری شمسی در نجف آباد به دنیا آمد. فرزند مرحوم آیت الله منتظری به سرعت مدارج علمی را طی کرد و در پیروزی انقلاب نیز نقش موثری داشت و بارها دستگیر شد یا تحت تعقیب قرار گرفت.

او قبل از انقلاب سفرهای متعددی به کشورهای مختلف منطقه به ویژه سوریه و لبنان و همچنین کشورهای اروپایی داشت و در سازماندهی راهپیمایی های اعتراضی در این کشورها بر علیه رژیم پهلوی نقش موثری ایفا کرد.

او بعد از پیروزی انقلاب، سازمانی با عنوان «پاسا» را بنیان گذاشت که بعدها همین گروه در کنار سه مجموعه دیگر، هسته اولیه تشکیل سپاه پاسداران را تشکیل دادند. شهید محمد منتظری که جزء حزب جمهوری اسلامی ایران بود، مواضع شجاعانه و صریحی بر ضد تفکرهای التقاطی اتخاذ می کرد.

اولین نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی که برای مدتی عهده دار نهضت های آزادیبخش بود، هفتم تیر ماه سال۶۰ در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در تهران همراه با شهید بهشتی و تعداد دیگری از شخصیت های شاخص کشور به شهادت رسید.

«وحیده» فرزند اول شهید محمد منتظری در زمان شهادت پدر یک ساله بود و «زهیر» دومین فرزندش نیز بعد از شهادت او به دنیا آمد.

شهید محمد منتظری تصاویر تصاویر کمتر دیده شده از شهید محمد منتظری + مجموعه تصاویر                  6 300x194

شهید محمد منتظری

محمد منتظری تصاویر تصاویر کمتر دیده شده از شهید محمد منتظری + مجموعه تصاویر                8 300x202

شهید محمد منتظری

نجف آباد نیوز