شکوه ۶۰ هزار نفری همت دو ارگان مهم شهر را تکمیل کرد
شکوه ۶۰ هزار نفری همت دو ارگان مهم شهر را تکمیل کرد

برگزاری دو شب جشن در پارک کوهستان نجف آباد به مناسبت ایام دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) که با همکاری مشترک شهرداری و لشگر زرهی ۸ نجف اشرف و استقبال ۶۰ تا صد هزار نفری مردم در مجمود دو شب جشن برپا شد، بار دیگر نشان داد مردم فرهنگ دوست و هنر پرور […]

برگزاری دو شب جشن در پارک کوهستان نجف آباد به مناسبت ایام دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) که با همکاری مشترک شهرداری و لشگر زرهی ۸ نجف اشرف و استقبال ۶۰ تا صد هزار نفری مردم در مجمود دو شب جشن برپا شد، بار دیگر نشان داد مردم فرهنگ دوست و هنر پرور این شهر قدر تلاش های فرهنگی را درشهرشان به خوبی میدانند.

جشن کوهستان (۱۰)

در این دو مراسم که اولین آن با حضور خادمان حرم امام رضا و دومین شب آن با اجرای زنده حامد زمانی خواننده جوان و انقلابی کشور شکل متفاوتی به خود گرفته بود، استقبال مردمی بسیار فراتر از پیش بینی های صورت گرفته بود به طوریکه علاوه بر تکمیل ظرفیت ۴ هزار صندلی در نظر گرفته شده،تقریبا تمامی فضای مشرف به محل اجرای برنامه مملو از جمعیت شده بود و امکان تردد در خیابان های اصلی منتهی به پارک کوهستان نیز به سختی فراهم میشد.

نکته مهم دیگر این جشن ها، به ثمر نشستن تلاش های مشترک شهرداری و لشگر زرهی ۸ نجف اشرف به عنوان دو ارگان مهم و تاثیر گذار این شهر در چنین برنامه ای بود به طوریکه تمامی توان این دو مجموعه از چندین روز قبل به میدان آمد تا مردم نجف آباد شاهد برپایی چنین جشن بزرگ و با شکوهی باشند.

مشاهدات میدانی صورت گرفته جمعیت حاضر در مجموع این دو شب جشن را بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار نفر برآورد می کنند که با توجه به تصاویر موجود از گستردگی جمعیت، حضور حداقل شصت هزار نفری چندان دور از واقعیت نخواهد بود.

علاوه بر جمعیت زیادی که به صورت پیاده از محلات نزدیک به شمال شهر به این جشن آمده بودند، خودروی دیگر شهروندان نیز به غیر از پارکینگ های پیش بینی شده در خود پارک و مسیر خیابان های اصلی و فرعی نزدیک به آن، تمامی فضای موجود در زمین های ورزشی کنار پارک جنگلی را نیز اشغال کرده بود به طوریکه در زمان اتمام این دو برنامه چهره خیابان هایی مانند منتظری شمالی شبیه به راهپیمایی روزهای قدس و ۲۲ بهمن شده بود.

امید می رود در آینده نیز لشگر زرهی ۸ نجف اشرف که از برکات و مایه افتخار شهر شهیدان به شمار می آید با تکرار چنین همکاری ها و تعاملات سازنده ای، بتواند در این حوزه نیز منشا برکات بیشتری باشد که این امر حتما نیازمند تعامل سازنده دیگر ادارات با این مجموعه عظیم و پر افتخار خواهد بود.

البته در این میان تلاش های مجموعه شهرداری نیز چشمگیر و غیر قابل چشم پوشی است به طوریکه مجموعه اقدامات فرهنگی و هنری این مجموعه در طول دو سال اخیر توانسته تا حدودی خلا فرهنگی موجود در شهر را برطرف کند.

متاسفانه بسیار از مسئولان ادارات ما تنها به بیان شکایت و انتقادات از دیگر دستگاه های اجرایی (آن هم در پشت سر) بسنده می کنند و حاضر نیستند با تلاش بیشتر و مدیریت صحیح به میدان عمل پا گذاشته و پتانسیل های بالقوه موجود را بالفعل کنند.

البته این حضور گسترده وظیفه مسئولان را در زمینه برپایی ویژه برنامه های مختلف فرهنگی و مفرح دو چندان خواهد کرد و موید این مطلب است که مردم شریف،مومن و زحمتکش این دیار واقعا تشنه چنین اقدامات فرهنگی و هنری هستند و همواره با استقبال گرم خود جواب تلاش های شبانه روزی و جهادی مدیران مردمی خود را داده اند.