رئیس و مدیر اجرایی دانشگاه بین المللی سینرژی روسیه با هدف بررسی شرایط امضای تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه، از امکانات کارگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد بازدید کرد. دکتر وادیم لوبوف رئیس دانشگاه سینرژی روسیه پس از بازدید چند ساعته از بخش های مختلف دانشگاه، در جمع هیات رئیسه و […]

رئیس و مدیر اجرایی دانشگاه بین المللی سینرژی روسیه با هدف بررسی شرایط امضای تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه، از امکانات کارگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد بازدید کرد.

دکتر وادیم لوبوف رئیس دانشگاه سینرژی روسیه پس از بازدید چند ساعته از بخش های مختلف دانشگاه، در جمع هیات رئیسه و مدیران ارشد اجرایی، واحد نجف آباد را شگفت آور توصیف کرد و ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد گفت: در تمام سفر هایی که داشته ام دانشگاهی با این وسعت و کیفیت آموزشی همچنین توانمندی و پتانسیل های بالا مشاهده نکرده ام. قبلا شنیده بودم که این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های ایران است با این حال بازدید امروز باعث شد شگفت زده شوم.

وادیم لوبوف در خصوص بازدید از واحد نجف آباد به خبرنگار آنا گفت : به نظر من این دانشگاه یک شهر بزرگ علمی است که از زیر ساخت های بسیار خوبی نظیر استراحت گاه و محیط های ورزشی و فضاهای آموزشی برای دانشجویان برخوردار است. با برخی از اعضای هیات علمی صحبت کردم و در مورد امکانات و تجهیزاتی که در کارگاه ها و آزمایشگاه های مجهز این دانشگاه وجود دارد توضیحات خوبی ارائه دادند. کنار هم قرار گرفتن مدیریت توانمند و اساتید و اعضای هیات علمی باسواد موجب شده تا دانشجویان به بهترین شکل از لحاظ علمی تربیت شوند.

لوبوف با اشاره به اهداف این بازدید افزود: این بازدید شامل سه هدف عمده و مهم می باشد که باید در مورد آنها برنامه ریزی نمود تا از این طریق به همکاری های مشترک آموزشی برسیم. انتقال تکنولوژی، پرورش و آموزش کارآفرینان و برگزاری دوره های آموزشی مشترک از جمله این اهداف است که پس از امضای تفاهم نامه همکاری در سال جاری میلادی تمام این اهداف محقق خواهد شد. همچنین باید به دنبال راهی بود تا اعضای هیات علمی و استادان هر دو دانشگاه در ارتباط مستقیم با هم بتوانند از تجربیات یکدیگر در امر آموزش بهره ببرند.در همین راستا دانشجویان نیز می توانند در مسائل مختلف زندگی دانشجویی از افکار و تجربیات هم استفاده کنند.

وی در خصوص نتایج همکاری مشترک بین دو دانشگاه خاطر نشان کرد: در چارچوب این همکاری در صدد ایجاد و توسعه مرکز رشد علمی هستیم تا بتوانیم از این طریق با جذب ایده های کاربردی برای هر دو طرف، پروژه هایی که از لحاظ اقتصادی به مرحله بازدهی رسیده اند را پرورش داده و روی آنها سرمایه گذاری کنیم. رئیس اجرایی دانشگاه سرمایه گذاری صنعتی سینرژی روسیه ادامه داد: «احساس می کنم میتوانیم با برنامه ریزی های مناسب، همکاری های علمی، آموزشی و اقتصادی خوبی داشته باشیم. همکاری با دانشگاه نجف آباد برای من و همکارانم افتخار بزرگی است. خاطرات بسیار خوبی برای من از این بازدید باقی خواهد ماند و قطعا بیشترین توانمندی و پتانسیل علمی- دانشگاهی ایران را در این دانشگاه مشاهده کردم».

در ادامه سید محمد امیری رئیس دانشگاه ازاد اسلامی نجف آباد، با نگاهی اجمالی به پیشینه علمی این دانشگاه گفت: «تلاش ما این است که جزو دانشگاه های نسل چهارم، یعنی دانشگاه های کار آفرین باشیم. در همین راستا توسعه و نگاه ویژه به مراکز رشد و فناوری، و علمی تحقیقاتی جزو اولویت های دانشگاه به شمار می آید. احداث شهرک علم و فناوری در فضایی به وسعت ۱۲۰ هکتار از جمله اقداماتی است که در این راستا صورت گرفته است. همچنین گسترش همکاری های بین المللی با دانشگاه های کشور های مختلف از جمله سینرژی روسیه ما را در رسیدن هر چه سریع تر به اهدافمان کمک خواهد کرد».

امیری در پایان ضمن اشاره به وجود تفاهم نامه های همکاری بین واحد نجف آباد با برخی از دانشگاه های دولتی روسیه خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد آمادگی دارد تا با استفاده از تمام توانمندی ها و پتانسیل های موجود با دانشگاه سینرژی در زمینه های علمی، آموزشی و کار آفرینی همکاری کند تا از این طریق هر دو دانشگاه بتوانند علاوه بر ارتقاء سطح علمی و آموزشی خود، از تجربیات یکدیگر در زمینه های کار آفرینی و تبدیل علم به ثروت از طریق توجه به پروژه های دانش بنیان استفاده کنند.