آنا: رییس مرکز تحقیقات طب ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد با اعلام حمایت این مرکز از پایان‌نامه‌های دانشجویی و طرح‌های پژوهشی از طراحی و ساخت ۱۲ دستگاه توانبخشی توسط دانشجویان ارشد مهندسی پزشکی خبر داد.

طراحی و ساخت ۱۲دستگاه توانبخشی در دانشگاه آزاد نجف آباد+تصاویر

آنا: رییس مرکز تحقیقات طب ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد با اعلام حمایت این مرکز از پایان‌نامه‌های دانشجویی و طرح‌های پژوهشی از طراحی و ساخت ۱۲ دستگاه توانبخشی توسط دانشجویان ارشد مهندسی پزشکی خبر داد.

مهناز مروی  اظهار کرد: هدف اصلی این مرکز تحقیقاتی ارتقای سلامت افراد از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی و کلاس‌های بازتوانی حرکتی و ورزش در آب بوده است.

وی افزود: به‌همین دلیل این مرکز تحقیقاتی را پیشنهاد دادیم که مجوز فعالیت آن تأیید شد و ابتدا بیشتر در موضوع مقالات و فعالیت‌های دانشجویی فعال بودیم و تا پیش از شیوع کرونا، کلاس‌های بازتوانی و ورزش در آب برگزار می‌کردیم که افراد مختلفی برای شرکت در آن مراجعه می‌کردند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: قسمتی از کار مرکز هم ساخت تجهیزات پزشکی است، تاکنون چهار دستگاه توانبخشی ساخته‌ایم و هشت دستگاه دیگر هم در مراحل نهایی ساخت قرار دارند؛ بنابراین ۱۲ دستگاه توانبخشی در مرکز تحقیقات طب ورزشی طراحی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد ساخته شده است.

وی مطرح کرد: دستگاه‌های توانبخشی به‌منظور افزایش جنبش‌پذیری مفصل، تقویت عضلانی، بهبود استقامت عضلانی کاهش درد از طریق سیستم‌های گرمایشی به‌کارگرفته شده در آنها طراحی شده است که به‌زودی مقالات آن هم به چاپ خواهد رسید.

مروی اظهار کرد: کارگاه‌های مرکز تحقیقات طب ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد  در حیطه تغذیه ورزشی، طراحی تمرین به‌منظور بازتوانی حرکتی در افراد با دردهای مفصلی از قبیل زانودرد، کمردرد، سندرم درد مچ دست، برای افراد با پیچ‌خوردگی مچ پا، اصول و مبانی ماساژ و … برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف و مأموریت اصلی این مرکز تحقیقاتی ارتقای سلامت است، درباره تعامل با نهادها و مراکز مربوط به آنا بیان کرد: با تلاش‌های انجام‌شده تفاهم‌نامه‌هایی با انجمن‌های ورزشی شهرستان نجف‌آباد برای ارتقای سلامت نوجوانان و ارائه خدماتی مانند ارزیابی‌های اسکلتی عضلانی و ارائه حرکات اصلاحی برای افراد نیازمند منعقد شده است.

این مسئول ادامه داد: با دو باشگاه ورزشی هم به‌منظور ارتقای سلامت سالمندان و افراد با مشکلات قلبی عروقی تفاهم‌نامه امضا شده است. در حال پیگیری برای عقد تفاهم‌نامه با مرکز ازن درمانی شهرستان نجف‌آباد برای ارائه خدمات بازتوانی حرکتی برای افراد دیابتی نیز هستیم.

مروی درباره جایگاه‌ پایان‌نامه‌های دانشجویی و طرح‌های پژوهشی استادان در این مرکز تحقیقاتی گفت: تجهیزات ساخته شده در این مرکز مربوط به دانشجویان ارشد مهندسی پزشکی گرایش مهندسی توانبخشی بوده که ۱۲ دستگاه طراحی و ساخته شده و توسط اینجانب با همکاری استادان دانشکده فنی به پایان رسیده است.

مهناز مروی رییس مرکز تحقیقات طب ورزشی دانشگاه آزاد نجف آباد طراحی و ساخت ۱۲دستگاه توانبخشی در دانشگاه آزاد نجف آباد+تصاویر طراحی و ساخت ۱۲دستگاه توانبخشی در دانشگاه آزاد نجف آباد+تصاویر                                                       300x182

مهناز مروی رییس مرکز تحقیقات طب ورزشی دانشگاه آزاد نجف آباد

طراحی و ساخت ۱۲دستگاه توانبخشی در دانشگاه آزاد نجف آباد+تصاویر