بیش از چهار هزار هیات مذهبی از سراسر کشور با عنوان کلی خادمان ایمانی مشعر شناسایی شده و از آن ها برای مشارکت در مراسم عصر پنج شنبه هجدهم مرداد ماه، دعوت شده که تاکنون مشارکت حداقل هزار و پانصد نفر از ساکنان خارج از استان اصفهان قطعی شده است.

طرح ۳میلیاردی برای یادمان شهدای نجف آباد

بیش از چهار هزار هیات مذهبی از سراسر کشور با عنوان کلی خادمان ایمانی مشعر شناسایی شده و از آن ها برای مشارکت در مراسم عصر پنج شنبه هجدهم مرداد ماه، دعوت شده که تاکنون مشارکت حداقل هزار و پانصد نفر از ساکنان خارج از استان اصفهان قطعی شده است.

ایمنا: فرمانده لشکر زرهی ۸نجف اشرف گفت:در یک سال گذشته از بیش از هفده کشور دنیا برای زیارت به یادمان شهدای نجف آباد مراجعه کرده اند که بیشتر آن ها با کنجکاوی خاصی دنبال شناخت مراحل و نحوه شکل گیری چنین شخصیتی در یک جوان دهه هفتادی به عنوان مصداقی از رویش های انقلاب بوده اند.

سیف الله رشید زاده با اشاره به حضور خانواده شهید حججی در سفر مکه دیگر موردی بود که این فرمانده نظامی با بیان آن گفت: برای دوم مهر ماه سالروز تشییع تاریخی و تدفین این شهید نیز ویژه برنامه جداگانه ای در نظر گرفته شده است.

وی از تلاش همزمان دو مجموعه برای نامگذاری هجدهم مرداد سالروز اعلام شهادت حججی به عنوان روز رویش های انقلاب یا روز ملی شهدای مدافع حرم خبر داد و خاطر نشان کرد: از شهرهای سنی ایران گرفته تا حتی دور افتاده تری نقاط کشور عراق، می توان تصویر و یاد شهید حججی را به عنوان سخنگو و نماینده شهدای مدافع حرم را مشاهده کرد و حتی در بین رزمندگان افغانستانی که بیشترشان اهل سنت هستند، ذکر خیر این شهید بیشتر از بقیه به چشم می آید.

فرمانده لشکر زرهی ۸نجف اشرف در ادامه به تقدیم یازده شهید از این یگان به عنوان مدافع حرم و بیش از دو هزار و پانصد شهید از شهرستان در سال های دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: با وجود امکانات نسبتا مناسب یادمان شهدای نجف آباد که چندین سال قبل به یاد شهدا و بیش از هشتاد سردار شهید این شهر ساخته شده بود، در یک سال اخیر چندین طرح دیگر برای زیباسازی و تکمیل این مجموعه مطرح شده که یکی از آن ها با برآورد هزینه سه میلیارد تومانی به تصویب رسیده است.

سیف الله رشید زاده اولویت بهسازی یادمان را استفاده از منابع غیر دولتی و کمک خیرین دانست و گفت: سریالی که شبکه سوم سیما با موضوع زندگی این شهید در دست تولید قرار داده بود، به درخواست خانواده شهید در قسمت هایی با تغییراتی همراه شده و عوامل آن قول داده اند که بخش هایی از آن را در هفته های آینده به روی آنتن ببرند.

رشید زاده اضافه کرد: همزمان با همکاری با مجموعه های مختلف در راستای ارائه خاطرات همرزمان شهید برای تولید مستند و چاپ کتاب، طی یک همکاری نزدیک با موسسه شهید کاظمی نیز کتابی از خاطرات شهید را در دست چاپ داریم که با توجه به حجم بالای کارهای آن هنوز به مرحله چاپ نرسیده است.

وی خاطر نشان کرد: البته یک مجموعه نیز بر اساس اطلاعات طبقه بندی شده نظامی در دست تدوین داریم که انتشار آن به شرایط زمانی خاص و صدور اجازه از دستگاه های متولی نیاز دارد.

بخش های زیادی از امکانات و زیرساخت های فراهم شده در یادمان شهدای نجف آباد را شخصیت های مطرح کشوری و خیرین تامین کرده اند که از جمله آن ها می توان به تامین فرش این مجموعه توسط همسر یکی از وزرا اشاره کرد. فرمانده لشکر در همین خصوص گفت: امیدواریم این کار را از هزینه شخصی انجام داده باشند.

سیف الله رشید زاده طرح ۳میلیاردی برای یادمان شهدای نجف آباد طرح ۳میلیاردی برای یادمان شهدای نجف آباد                   300x200

سیف الله رشید زاده

طرح ۳میلیاردی برای یادمان شهدای نجف آباد