حاشیه‌نگاری از سالگرد شهید حججیعلی حججی مهمان ویژه مراسم پدر/ صف انتظار برای زیارت قبر شهید

دسته: اجتماعی , شهدای مدافع حرم
یک دیدگاه
جمعه - ۱۹ مرداد ۱۳۹۷
علی حججی مهمان ویژه مراسم پدر/ صف انتظار برای زیارت قبر شهید  علی حججی مهمان ویژه مراسم پدر/ صف انتظار برای زیارت قبر شهید 23 155x105

در سالروز شهادت حجت خدا مردمان عاشقی گرد هم آمدند که حماسه این بزرگمرد مدافع حرم را گرامی بدارند و تجدید عهدی با این شهید و مدافعان حرم داشته باشند.

فارس: یک سال از شهادت شهید حججی گذشت شهیدی که رهبر معظم انقلاب به سخنگوی شهدای مدافع حرم از او تعبیر کردند، کسی که با صلابت و اقتدارش یک تنه به نبرد با داعش دون صفت رفت و در هم شکست خواب و رؤیای کثیفشان در کوچک کردن مدافعان حرم را.

اما امروز در سالگرد شهادت این بزرگمرد مزارش میزبان عاشقانی شد که به شوق مدافعان حرم صحنه‌های حماسی را در شهادت و تشییع شهید حججی آفریدند و مرد و زن و کوچک و بزرگ نشناخت این حضور و حماسه.

امروز بیش از همیشه زنده است یاد شهدای مدافع حرم که مردانه ایستادند و جنگیدند تا من و توی هم‌وطن در کمال آرامش به سربریم.

علی حججی مهمان ویژه مراسم پدر/ صف انتظار برای زیارت قبر شهید 13970518000527 Test NewPhotoFree

اما مردان و زنان سرزمین شهید پرورمان غیرتمندانه حضور یافتند در بزرگداشت شهید حججی و این صلابت چادرهای مشکی است که بیش از بیش به چشم می‌آید.

و با شکوه به صدا در آمد سرود همخوانی جاویدان ایران عزیز ما و جاویدان خواهد بود این سرزمین اسلامی در سایه‌سار پرچم به اهتزاز درآمده اهل بیت در این کشور که از شرق خورشید خراسان نور می‌افکند در ایرانمان.

علی حججی مهمان ویژه مراسم پدر/ صف انتظار برای زیارت قبر شهید 13970518000528 Test NewPhotoFree

اهتزاز پرچم مقدس بارگاه منور اباعبدالله نیز شور و شعور می‌دهد به این حضور، و چه خوب دست در دست هم دارند مدافعان حرم و مدافعان وطن که همه از یک جام و آن جام شهادت است که جرعه جرعه سیراب شده‌اند، پدر شهید محمدحسین حدادیان از شهدای اغتشاشات در خیابان پاسداران تهران هم در مراسم شهید مدافع حرم محسن شهید حاضر شده است.

علی حججی مهمان ویژه مراسم پدر/ صف انتظار برای زیارت قبر شهید 13970518000529 Test NewPhotoFree

و علی حججی فرزند  محسن شهید چه صلابتی گرفته در لباس سبز پاسداری.

علی حججی مهمان ویژه مراسم پدر/ صف انتظار برای زیارت قبر شهید 13970518000555 Test NewPhotoFree

و چه زیبا خواند مداحل اهل بیت حاج مهدی سلحشور که «کاش می‌شد به ما نشان بدهی/ چقدر دادند که جان بدهی».

صف انتظار برای زیارت قبر شهید از ابتدای مراسم تا این لحظه هنوز ادامه دارد، ازدحام به شکلی است که خواهران و برادران طی فواصل زمانی مختلف به نوبت می‌توانند چند ثانیه‌ای را کنار قبر این شهید باشند.

حسن ختام مراسم اقامه نماز مغرب و عشا و قرائت دعای کمیل بود، چند هزار زائر شهید در کنار مقبره محسن، ندای یا رب سر دادند و عاقبت به خیری از خداوند طلب کردند.

Download “ویژه نامه سالگرد شهادت محسن حججی - یادمان شهدای نجف آباد” ۱۹.pdf – 64 بار دانلود شده است – 2 MB


نوشته شده توسط:علیرضا - 990 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیرضا جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۷:۰۱ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

آقای ترامپ! ملتی که محسن حججی دارد پوزه‌ات را به خاک می‌مالد
در روزهای اخیر ترامپ از یکسو فرمان اجرای تحریم‌های ضد ایرانی را صادر کرده و از سوی دیگر پیشنهاد مزورانه مذاکره را مطرح کرده است. خطاب به ترامپ قمارباز باید گفت ملتی که محسن حججی و حججی‌ها دارد، پوزه‌ات را به خاک می‌مالد.

سرویس سیاسی- روزنامه کیهان ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.