غربالگری اوتیسم در نجف آباد

دسته: اجتماعی
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۴ تیر ۱۳۹۷
غربالگری اوتیسم در نجف آباد  غربالگری اوتیسم در نجف آباد              155x105

همه کودکان زیر 6 سالی که به مراکز جامع سلامت در نجف آباد مراجعه می کنند مورد غربالگری اوتیسم قرار گرفته و افراد مشکوک به ابتلا به این بیماری مورد بررسی های دقیق تر متخصصان روان شناسی و مغز و اعصاب کودکان قرار می گیرند.

ایرنا:اوتیسم یا درخودماندگی (Autism) نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود؛ علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند و علّت اصلی آن ناشناخته‌است؛ از هر ۶۰ تا ۷۰ تولد در دنیا یک نفر مبتلا به اوتیسم است.

مدیر گروه سلامت خانواده مرکز بهداشت اصفهان گفت:این طرح با هدف شناسایی دقیق کودکان مبتلا به اوتیسم، ارائه خدمات درمانی، افزایش توانمندی کودکان مبتلا به این بیماری و کاهش بار مالی وارده به نظام سلامت اجرا می شود.

راحله صادقی افزود:اگر اختلال های تکاملی، حرکتی، شنوایی و رفتاری در کودکی مشاهده شود وی ابتدا به روان شناس مرکز بهداشت و در مراحل بعدی در صورت تایید مجدد مشکوک بودن به اوتیسم به پزشک متخصص معین در شهرستان و فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان معرفی می شود.
وی افزود: اگر پس از طی این مراحل، ابتلای کودک به بیماری اوتیسم تایید نهایی شد به سازمان بهزیستی برای دریافت خدمات توانبخشی معرفی می شود.


نوشته شده توسط:سخا - 3489 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.