عصر دیروز شنبه 29 تیرماه، مسئول فضای سبز و یکی از کارگران خدماتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، در استخر ذخیره آب باران این مجموعه که به عمق تقریبی چهار متر در ضلع شرقی آن احداث شده، غرق شدند.

غرق شدن ۲نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد

عصر دیروز شنبه ۲۹ تیرماه، دو نفر از نیروهای شرکت خدماتی فضای سبز طرف قرارداد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، در استخر ذخیره آب باران این مجموعه که به عمق تقریبی چهار متر در ضلع شرقی آن احداث شده، غرق شدند.

به گفته منابع موثق دورتادور این استخر نرده کشی شده بوده و درهای آن نیز قفل بوده ولی این دو نفر برای رسیدگی به درختانی که در فاصله نرده ها تا نقطه شروع استخر کاشته شده اند وارد این محوطه شده بودند.

برخی افرادی که از نزدیک این استخر را دیده اند، معتقدند امکان آبیاری درختان از بیرون نرده ها نیز وجود داشته و به نظر نمی رسد بتوان دلیل منطقی به جز سهل انگاری شخصی برای ورود حادثه دیدگان به این باریکه پیدا کرد.

همچنین برخی گفته اند که شواهد نشان می دهد که غرق شدگان، اصرار داشته اند که از آب داخل استخر برای آبیاری درختان استفاده کنند که این موضوع، احتمال بروز چنین حوادثی را افزایش می دهد.

با توجه به استفاده از پوشش های پلاستیکی ویژه در کف و دیواره های این استخر ذخیره آب به منظور جلوگیری از اتلاف آب، احتمال داده می شود که یکی از قربانیان در مرحله اول سر خورده و داخل آب افتاده و نفر دوم نیز برای نجات او وارد استخر شده باشد.

این استخر به حالت یک هرم ناقص ساخته شده و حفاظ اطراف آن در مجموع نزدیک به یکصد متر طول دارد.

هم اکنون دستگاه های مسئول در حال بررسی دقیق علت حادثه هستند و تلاش داریم با مدیران دانشگاه آزاد نجف آباد نیز در این خصوص گفت و گو کنیم.

(تصویر تزیینی است)

غرق شدن در استخر غرق شدن غرق شدن 2نفر در دانشگاه آزاد نجف آباد                300x225

غرق شدن در استخر

سهل انگاری؛ کلیدواژه رفع تکلیف در دانشگاه آزاد نجف آباد + جوابیه دانشگاه

نجف آباد نیوز