مدیر آموزش و پرورش شهرستان گفت: در حال حاضر چهل درصد فضاهای آموزشی شهرستان فرسوده بوده و در کنار فعالیت بیش از پنجاه مدرسه دو نوبته، شاهد تراکم بالای دانش‌آموز در برخی کلاس‌ها و تغییر کاربری برخی فضاهای کارگاهی به کلاس درس هستیم.

فرسودگی ۴۰درصد مدارس نجف‌آباد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گفت: در حال حاضر چهل درصد فضاهای آموزشی شهرستان فرسوده بوده و در کنار فعالیت بیش از پنجاه مدرسه دو نوبته، شاهد تراکم بالای دانش‌آموز در برخی کلاس‌ها و تغییر کاربری برخی فضاهای کارگاهی به کلاس درس هستیم.

سید‌رضا موسوی‌زاده  با اعلام این مطلب افزود: در ادامه مشارکت قابل تقدیر خیرین در حل این مشکل، تا قبل از مهر ماه سال جاری شاهد بهره‌برداری از مدرسه خیرساز دکتر فاضل و همسر ایشان خانم سوادکوهی در کنار مدرسه خیرساز محرابی خواهیم بود و در روزهای اخیر نیز کلنگ یک مجموعه دیگر در جنوب شهر نجف‌آباد به زمین زده شده است.

موسوی‌زاده با اشاره به قول رییس بنیاد برکت در مراسم افتتاح مجموعه شهید حججی در مهر سال گذشته در خصوص ساخت شش مدرسه دیگر به یاد شهدای مدافع حرم شهرستان اعلام داشت: به دنبال بروز برخی مشکلات ملی هم‌چون سیل و اختصاص بخشی از بودجه‌های بنیاد برکت به جبران این خسارت‌ها، روند تخصیص بودجه با مشکلاتی همراه شد ولی خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر نماینده مردم در مجلس و دیگر مسئولان، در حال حاضر بخشی از بودجه کار تامین شده و نقشه‌ها در حال تهیه است.

وی با تقدیر از حمایت‌ها و پیگیری‌های فرماندار، شهردار و امام‌جمعه نجف‌آباد در رفع مشکلات کمبود سرانه آموزشی اضافه کرد: مدارس بنیاد برکت با نظر والدین شهدای مدافع حرم در نقاطی مانند یزدانشهر، آزادگان، مسکن مهر، گلدشت، کهریزسنگ و ویلاشهر جانمایی شده‌اند.

اشاره به رتبه برتر شهرستان در شاخص‌های کیفیت آموزش در سطح استان با وجود تمامی محدودیت‌ها دیگر موردی بود که موسوی‌زاده با تشریح آن خاطر نشان ساخت: به دنبال کلنگ‌زنی چهارمین مجموعه خیر مدرسه‌ساز عباسعلی ملک‌زاده در بلوار فجر طی ماه‌های گذشته، در حال حاضر مقدمات اولیه کلنگ‌زنی پنجمین مدرسه ایشان در روبه‌روی شهربازی فراهم شده است.

اعلام کلنگ‌زنی چهار مدرسه خیرساز دیگر در بهار سال جاری و ادامه فعالیت‌های عمرانی در دیگر فضاهای خیرساز مانند کتابخانه فرودی، مدرسه ابوالفضل روستای جلال‌آباد و شهیدان کمالی دیگر مطلبی بود که مدیر آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به آن خاطر نشان کرد: در کلنگ‌زنی‌ها تلاش کرده‌ایم تمامی مقدمات کار به گونه‌ای فراهم شود که این کار نمادین با فعال شدن مرحله خاکبرداری همراه باشد.

موسوی‌زاده با اعلام شماره حساب ۰۱۰۶۷۲۵۵۲۳۰۰۲ به عنوان حساب متمرکز خیرین مدرسه‌ساز شهرستان بیان داشت: هر خیری با هر میزان آورده‌ای امکان مشارکت در این کار خداپسندانه را دارد. از ساخت یک نمازخانه تا تامین بخشی از هزینه ساخت یک مدرسه یا تقبل تمامی هزینه‌های زمین و ساخت و تجهیز مدرسه از جمله انتخاب‌های خیرین برای مشارکت در این عرصه هستند.

مدیر آموزش و پرورش نجف آباد فرسودگی ۴۰درصد مدارس نجف‌آباد فرسودگی ۴۰درصد مدارس نجف‌آباد

سید رضا موسوی زاده

فرسودگی ۴۰درصد مدارس نجف‌آباد