در مراسمی با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستان، مجتبی راعی به صورت رسمی به عنوان فرماندار نجف آباد و معاون استاندار اصفهان معرفی شد.

فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر

در مراسمی با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستان، مجتبی راعی به صورت رسمی به عنوان فرماندار نجف آباد و معاون استاندار اصفهان معرفی شد.

ایمنا: در این مراسم معاون استاندار اصفهان در سخنانی با توصیه فرماندار جدید به کار جهادی و شبانه روزی گفت: سهراب مظفر نجفی پس از سی و پنج سال خدمت صادقانه بازنشسته شده اند ولی پیشنهاد اول ما ادامه کار و همکاری با مجموعه استانداری در آینده است.

طباطبایی با اشاره به مقطع کوتاه فعالیت خود در نجف آباد به عنوان دادستان جرایم خاص پس از سفر مقام معظم رهبری به نجف آباد ادامه داد:  بر خود وظیفه می دانم که به خاک مقدس نجف آباد، ادای احترام کنم. کمترین نقطه ای را داریم که بتوان در مورد آن چنین عبارتی را به کار برد.

وی با تشکر ویژه از ابوترابی نماینده مردم در مجلس، از حجت الاسلام حسناتی به عنوان نعمتی برای نجف آباد یاد کرد و اظهار داشت: ما همچنان ایستاده ایم و آمریکا و ایادی آن نمی توانند ملت مردان مرد را از شهادت بترسانند. در طول تاریخ، طغیان ها با ذلت طغیان گر ها همراه شده و در خصوص این کشورهای مستکبر نیز، وعده الهی چندان دور نخواهد بود.

نماینده سابق نایین در مجلس همچنین از بحران آب و اشتغال به عنوان مهمترین اولویت های استانداری اصفهان نام برد و اظهار داشت: در موضوع آب که بیشترین سهم را از جلسات و اقدامات استانداری به خود اختصاص داده، اولویت را به تامین آب شرب شهروندان و حفظ باغات داده ایم و در خصوص اشتغال نیز طرحی به زودی ارائه می شود که زمینه ساز اشتغال هفتاد و چهار هزار نفر خواهد بود.

طباطبایی با ابلاغ عذرخواهی استاندار بابت ماموریت خارج از کشور و عدم امکان حضور در این جلسه افزود: در این طرح تعدادی پروژه سرمایه گذاری، طراحی و تمامی مراحل بوروکراسی آن تصویب شده تا سرمایه گذار در کمترین زمان و با کمترین مشکل، آن ها را عملیاتی کند.

 

شرمنده صبر مردم

حجت الاسلام حسناتی امام جمعه نجف آباد دیگر سخنران این مراسم تودیع و معارفه بود که مسئولیت ها در نظام اسلامی را یک جایگاه سخت و حساس و محلی برای مسابقه خدمت دانست و اظهار داشت: مردمی داریم که در سخت ترین شرایط همچون سال های دفاع مقدس، با ارزش ترین سرمایه های خود را به میدان آوردند ولی در شرایط سخت کنونی، باید گفت که گاهی شرمنده صبر و بزرگواری این مردم می شویم.

حسناتی از وحدت و همدلی به عنوان مهمترین شرط و رمز موفقیت نام برد و گفت: نجف آبادی ها مردم قانع و درد آشنایی هستند که کوچکترین سرمایه گذاری و خدمتی که به آن ها شود را به بهترین شکل قدر دانسته و چندین برابر آن دست دولت را در بخش های مختلف می گیرند.

وی از جزیره ای عمل کردن برخی ادارات به عنوان عامل تشدید مشکلات مردم نام برد و بیان داشت: هر مسئولیت یک امانت است که ادای آن بهترین جایگاه و خیانت در آن بدترین وضعیت را برای پذیرنده آن فراهم خواهد کرد. کار و فعالیت در نظام اسلامی نیز همچون میدان جنگ است که هر کس از آن فرار کند، حرام قطعی مرتکب شده و گناهش نابخشودنی خواهد بود.

وی همچنین اضافه کرد: دشمن تا قامت ما را نشکند، کوتاه نمی آید. در مقابل کسانی که به کمتر از نابودی ما راضی نمی شوند، هر جا مقاومت کرده و ایستادیم، خداوند نیز برکاتش را نصیب ما کرد.

 

جرات ابتکار را از مسئولان نگیریم

ابوترابی نماینده مردم در مجلس هم در سخنانی گفت: مصوبات و تصمیمات دولتی باید کارگشای مشکلات مردم باشند و باید به مدیران جرات انجام کار ابتکاری و ارائه نوآوری داد. از معاون استاندار اصفهان تقاضا داریم که با توجیه بهتر دستگاه های نظارتی، یاری رسان مدیران شجاع در این شرایط سخت باشند.

ابوترابی از تدبیر استاندار اصفهان برای واگذاری بسیاری از اختیارات به مدیران شهرستان در کنار طرح هایی مانند طرح جامع مدیریت شهری  و روستایی به عنوان اقداماتی مناسب در این عرصه نام برد و گفت: فرماندار سابق نجف آباد با نزدیک به سی  و شش سال سابقه خدمت در ارگان های مختلف، چندین ماه است که درگیر پرونده ای در خصوص مصرف یک و نیم میلیون تومان بودجه در امور آبرسانی روستاها شده است.

وی ادامه داد: وقتی می بینیم که نیت یک مسئول خیر است، همه باید او را کمک دهیم. نباید کسی که بودجه ناچیزی را به جای صرف در تکمیل ساختمان دهیاری به اولویت مهم شهرستان اختصاص داده، بارها و بارها به دستگاه های نظاتی و قضایی احضار شده و پاسخگوی کار خود باشد. با این شکل از کار، دیگر مسئولی جرات انجام کارهای ابتکاری و جدید را نخواهد داشت.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از ظرفیت های عالی ایران در زمینه های مختلف یاد کرد و شرط حل مشکلات اقتصادی را داشتن نگاهی ملی در کنار همدلی و کار جهادی دانست و اظهار داشت: اگر امروز امنیت دغدغه اصلی مان نشده و می توانیم برای حل مشکلاتی مانند آب و اشتغال برنامه ریزی کنیم، آن را مدیون ایثارگری های دوران دفاع مقدس و شهدای مظلوم مدافع حرم هستیم که شهرستان نجف آباد نیز در این عرصه مانند چهل سال گذشته از پیشروترین نقاط کشور بوده است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون با اشاره به دیدار خود با پدر شهید مدافع حرم کمیل قربانی در ابتدای این مراسم و تاکید بر مظلومیت مضاعف شهدای فاطمیون اعلام کرد: خروجی شرایط سخت کنونی، به شرط تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری، وحدت و تلاش امیدوار کننده خواهد بود.

سهراب مظفر نجفی فرماندار سابق نجف آباد نیز که کمتر از دو سال پیش عهده دار این مسئولیت شده بود، در سخنانی از برگزاری با شکوه انتخابات و تشییع جنازه تاریخی پیکر پاسدار شهید محسن حججی به عنوان شاخص ترین اتفاقات دوران خدمتش در نجف آباد نام برد و گفت: اگر کار و خدمتی انجام شده، همه به برکت همت و وحدت مسئولان مختلف شهرستان بوده است.

مظفر نجفی همچنین اضافه کرد: صبر و متانت مردم شریف نجف آباد، همیشه برایم تحسین برانگیز بوده است و به خدمت در این شهرستان افتخار می کنم.

حضور در گلزار شهدای نجف آباد و فاتحه خوانی برای شهدای این شهر به ویژه پاسدار شهید مدافع حرم محسن حججی، از دیگر بخش های برنامه تودیع و معارفه بود.

تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر photo 2018 06 14 12 32 02 300x200

تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد

فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر

تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر photo 2018 06 14 12 32 24
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر photo 2018 06 14 12 32 22
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر photo 2018 06 14 12 32 18
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر photo 2018 06 14 12 32 02
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر photo 2018 06 14 12 31 31
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر photo 2018 06 14 12 31 26
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر photo 2018 06 14 12 31 23
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر photo 2018 06 14 12 31 14
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر فرماندار جدید نجف آباد معارفه شد+تصاویر photo 2018 06 14 12 31 10
تودیع و معارفه فرماندار نجف آباد