مانع از سرقت منازل خود شوید
مانع از سرقت منازل خود شوید

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی نجف آباد توصیه هایی را برای کاهش سرقت از منازل ارائه کرده که در ادامه می توانید این موارد را مطالعه کنید: – این دزدی ها عمدتا به دلیل یک غفلت اتفاق می افتد. – نسبت به افرادی که تماس تلفنی می گیرند و با دادن خبر ناگوار، منجر به خروج […]

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی نجف آباد توصیه هایی را برای کاهش سرقت از منازل ارائه کرده که در ادامه می توانید این موارد را مطالعه کنید:

– این دزدی ها عمدتا به دلیل یک غفلت اتفاق می افتد.

– نسبت به افرادی که تماس تلفنی می گیرند و با دادن خبر ناگوار، منجر به خروج شما از منزل می شوند حساس باشید و از صحت خبر مطلع شوید.
– قبل از خروج از منزل، به قسمت های مختلف ساختمان سرکشی کنید؛ این اقدامات را شب، قبل از خوابیدن نیز انجام دهید.
– هنگام خروج از منزل، در و پنجره کلیه اتاق ها، بالکن، حیاط خلوت، پشت بام و غیره را قفل کنید تا راه نفوذ سارقان مسدود و امکان دسترسی به بخش های مختلف منزل از آنان سلب شود.
– اگر درب پارکینگ منزل شما دارای کنترل از راه دور است، پس از خروج از پارکینگ، منتظر بمانید تا در کاملاً بسته شود.
– هنگام ترک منزل نباید تنها به بستن درب حیاط اکتفا کنید بلکه باید درهای اطاق و حتی آشپزخانه دستشویی و حمام را قفل نموده تا فرصت جستجو و راه نفوذ برای سارقین سلب شود.
– هنگام خروج از منزل به اتومبیل‌های متوقف شده و سرنشینان آنها توجه داشته باشید، در صورت مشکوک بودن فوراً مراتب را به کلانتری محل اطلاع دهید.
– در تمام ساعات شبانه روز درب منزل را ببندید تا سارقان نتوانند وارد شوند.

– اگر خانه های اطراف منزل شما خالی از سکنه است یا درمجاورت آنها مشغول ساختمان سازی هستند لازم است که از منزل خود مراقبت بیشتری به عمل آورید.