حجت الاسلام مصطفی حسناتی، امام جمعه شهرستان نجف آباد  شب گذشته به مناسبت ماه رجب در جمع طلاب مدرسه علمیه زهرائیه نجف آباد گفت: این ماه چه ماهی است که عارفان به حق این ماه، در قیامت به نام رجبیون شناخته می شوند.  وی افزود: خداوند مخلوق خود را می شناسد و می داند که […]

 حجت الاسلام مصطفی حسناتی، امام جمعه شهرستان نجف آباد  شب گذشته به مناسبت ماه رجب در جمع طلاب مدرسه علمیه زهرائیه نجف آباد گفت: این ماه چه ماهی است که عارفان به حق این ماه، در قیامت به نام رجبیون شناخته می شوند.khadem68_19103902

 وی افزود: خداوند مخلوق خود را می شناسد و می داند که آدم با آنکه مسجود فرشته هاست،  ولی مدام در خطر است و در روایات آمده است که هیچ کس نباید خود را تا آخرین لحظات عمر در امان بداند و از طرف دیگر نیز سفارش به امید و رجا نسبت به لطف خدا شده است.

 حجت الاسلام حسناتی با بیان اینکه حب الدنیا رأس کل خطیئه است، اظهار داشت:  دنیا نردبانی است که باید بر روی آن پاگذاشت و بالا رفت و زمانی که آن را دوست داشته باشی پا گذاشتن بر آن سخت است و انسان خود هم جزء این دنیاست.

 امام جمعه شهرستان نجف آباد تصریح کرد: یکی از رسالت های قرآنی آن است که دید انسان را نسبت به همین قرآن تغییر دهد.

 وی به آیات مربوط به دنیا در قرآن اشاره کرد و گفت: دنیا در قرآن و روایت بسیار ناچیز معرفی شده، اما انسان حقیقت آن را نمی داند و به همین دلیل محبوب آن را خود قرار می دهد در صورتی که باید دنیا در جهت محبوب مصرف شود و وسیله ای باشد برای آنکه ما به هدف اصلی برسیم و خداوند ایمان را زینت برای انسان قرار داده است.

 امام جمعه شهرستان نجف آباددر ادامه به مقام ولایت و امام علی (ع) پرداخت و گفت: امام علی (ع) را باید بهتر بشناسیم و ایشان خود به معرفی خود می پردازند.

 وی گفت: خداوند ابزار گذشتن از فریب دنیا و غفلت را فراهم کرده که یکی از آنها عبادت، دیگری مکان های ویژه و گاه اشخاص خاص را قرار داده، همین طور زمان های ویژه که بین این زمان ها شب قدر از اهمیت خاصی برخوردار است و برای درک این شب ماه رجب قرار گرفته تا انسان خود را برای شب قدر آماده سازد.

 وی در انتها به اعمال این ماه اشاره کرد و گفت: دو کار مهم  استغفار و ذکرهای ویژه این ماه است و باید در این ماه و ماه شعبان تمرین کنیم تا بتوانیم اصول آن را در زندگی پیاده کنیم.

منبع:شبستان