ضعفهایی که شکوه تشییع آنها را با خود برد
ضعفهایی که شکوه تشییع آنها را با خود برد

به دنبال پوشش خبری مراسم تشییع شهدای غواص در نجف آباد، تعدادی از مخاطبین به صورت تلفنی،حضوری و یا ارسال نظر مواردی را در خصوص این مراسم به خبرنگاران این پایگاه خبری گوشزد کرده اند که در ادامه،خلاصه آنها را با کمی ویرایش و دست کاری ادبی می توانید مطالعه کنید. از اولین این موارد […]

به دنبال پوشش خبری مراسم تشییع شهدای غواص در نجف آباد، تعدادی از مخاطبین به صورت تلفنی،حضوری و یا ارسال نظر مواردی را در خصوص این مراسم به خبرنگاران این پایگاه خبری گوشزد کرده اند که در ادامه،خلاصه آنها را با کمی ویرایش و دست کاری ادبی می توانید مطالعه کنید.

از اولین این موارد می توان به ناهماهنگی مشهود یکی از ارگان ها در اعلام ساعت استقبال از شهدا اشاره کرد به طوریکه با وجود درج ساعت ۱۰ صبح در صورتجلسه دستگاه های اجرایی برای آغاز این مراسم و چاپ آن در دهها بنر کوچک و بزرگ شهرداری،تلویزیون شهر و انتشار از طریق صدها هزار پیامک، این ارگان در بنری که در خیابان اصلی شهر نصب شده بود، ساعت ۹ را به عنوان آغاز برنامه اعلام کرده بود.

به هر حال حتی اگر فرض کنیم این ساعت برای فراخوان زیر مجموعه های خود این ارگان نیز بوده باشد، هیچ دلیلی برای نصب آن در معرض دید عموم مردم وجود ندارد.

تشکر ویژه از نیروی انتظامی و پلیس راهور به خاطر برقراری خوب نظم و انضباط ترافیکی، برنامه ریزی خوب برای تعیین دو مسیر جداگانه جهت تردد مردان و زنان در دو طرف کاروان شهدا بدون کوچکترین مشکل و تبلیغات محیطی،نظافت مسیر و اطلاع رسانی خوب صورت گرفته توسط شهرداری از دیگر نکات مثبت انعکاس داده شده به این پایگاه خبری به شمار می آیند.ناجا در تشییع شهدای غواص

با وجود اینکه معمولا مسیر تشییع شهدا، از قبل مشخص و بر روی آن برنامه ریزی لازم صورت می گیرد ولی به هر حال بهتر بود با توجه به شرایط خاص شهرستان، مسئولان مربوطه در خصوص حرکت این کاروان در شهرک های واقع در مسیر نیز برنامه ریزی بهتری را صورت می دادند تا شاهد بروز برخی مسائل در این خصوص نبودیم.

از دیگر نکات مهم دیگر در این خصوص باید که کمرنگ بودن نام و نشان نیروهای لشگر همیشه پیروز ۸ نجف اشرف و فرمانده دلاور آن سردار حاج احمد کاظمی به عنوان دومین لشگر مهم و همیشه پیروز استان اشاره کرد. به نظر می رسد مسئولان مربوطه می توانستند با انجام هماهنگی بیشتر با لشگر ۱۴ امام حسین، این امر را پوشش بهتری بدهند.

در این مراسم با وجود آمادگی چند تن از رزمندگان غواص جهت ضبط خاطره گویی در مورد شهدای غواص و پخش در شبکه استانی ، متاسفانه به دلیل برخورد ناشایست یکی از کادرهای اجرایی، این کار به سر انجام نرسید و حاضرین از خاطره گویی در این خصوص منصرف شدند.

تشییع شهدای غواص در نجف آباد

تشییع شهدای غواص در نجف آباد

وجود حصار در پشت جایگاه ایجاد شده در میدان حضرت امام که منجر به بروز برخی نارضایتی ها و تخریب فضای سبز میدان شد، عدم اعلام فراخوان مناسبت از هیات های مذهبی شهر به منظور استفاده از پتانسیل های آنها در این برنامه و استفاده محدود از مداحان بومی شهر در دقایق پایانی مراسم با وجود عملکرد خوب مداحی ها در طول برنامه دیگر نقطه نظرات مردمی منعکس شده به این پایگاه خبری را تشکیل می دهند.

البته در مورد پخش خبر مراسم از صدا و سیمای استان نیز به دلیل برگزاری یک مسابقه فوتبال گویا مراسم به جای ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه ساعت نه و ۴۵ دقیقه به روی آنتن اصفهان رفت که این امر نیز برخی را در خصوص پخش شدن مراسم به شک و شبهه انداخته است.

در بعد استانی نیز خبرگزاری مهر یکی از ضعیف ترین پوشش های خبری را در این خصوص انجام داده و در جستجوی صورت گرفته در آرشیو این خبرگزاری مهم تنها به دو اظهار نظر از حجج اسلام رهبر و طباطبایی امامان جمعه موقت و دائم اصفهان به همراه یک یادداشت برمی خوریم. البته در مورد تشییع شهدای غواص در نجف آباد نیز هیچ گونه خبر و یا گزارش تصویری بر روی خروجی آن قرار نگرفته است.