آیین افتتاحیه اردوهای راهیان‌نور دانش‌آموزان دبیرستان‌های دخترانه استان اصفهان در جوار مزار شهید محسن حججی برگزار شد.

آغاز سفر راهیان نور دانش آموزی از جوار مزار شهید حججی+ تصاویر

آیین افتتاحیه اردوهای راهیان‌نور دانش‌آموزان دبیرستان‌های دخترانه استان اصفهان در جوار مزار شهید محسن حججی برگزار شد.

مزار شهید حججی میعادگاه آغاز سفر راهیان‌نوری‌ها+تصاویر آغاز آغاز سفر راهیان نور دانش آموزی از جوار مزار شهید حججی+ تصاویر 13980814000219 Test PhotoN

به گزارش خبرگزاری فارس از نجف‌آباد، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی صبح امروز در آیین افتتاحیه راهیان‌نور دانش‌آموزان دبیرستان‌های دخترانه استان اصفهان و در جوار مزار شهید محسن حججی تجمع دانش‌آموزان را یادآور اعزام رزمنده‌ها به جبهه‌های جنگ دانست و ابراز داشت: خواهران خدا دوستتان داشته و دعا کنید به آن‌هایی که زمینه این سفر را برای شما مهیا کرده‌اند.

امام‌جمعه نجف‌آباد افزود: در این سفر چیزهایی هست که در مدرسه و منزل یافت نمی‌شود، آنجا حیات و زندگی است چون شهدا زنده‌اند، خداوند انسان را برای زندگی آفریده و اگر او شهدا وصل شود هرگز نمی‌میرد.

آغاز آغاز سفر راهیان نور دانش آموزی از جوار مزار شهید حججی+ تصاویر 13980814000221 Test PhotoNآغاز آغاز سفر راهیان نور دانش آموزی از جوار مزار شهید حججی+ تصاویر 13980814000223 Test PhotoN

مهدی اسماعیلی، معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی مدیریت آموزش و پروش استان اصفهان نیز با گرامیداشت سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش‌آموز عنوان کرد: یک روز بعد از ۱۳ آبان خداوند را شاکریم برای برگزاری این اردو در شهری که بیشترین شهید را دارد.

وی با توجه به متفاوت بودن اردو راهیان‌نور اظهار داشت: اردویی می‌روید که با سایر اردوها متفاوت است و امیدواریم همه از آن بهره‌مند شوید. افتخار می‌کنیم با همه مشکلاتی که دنیا در جهت اخلاق دارد جوانان ما از اردوهای راهیان نور و فرهنگ شهید و شهادت استقبال می‌کنند.

معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی مدیریت آموزش و پروش اصفهان افزود: دشمن چه مشکلی با ما دارد، آیا نفت ما را می‌خواهند یا با تسلیحات نظامی ما مشکل‌ دارند، خیر علت همه این دشمنی‌ها  ایجاد فرهنگ ایثار و شهادت در کشور است.

وی ادامه داد: مردمی که این فرهنگ را دارند برای دشمنان ترس و دلهره به همراه خواهند داشت، افرادی که در مسیر انتخاب قرار می‌گیرند ترس و سر به ذلت بردن را کنار می‌گذارند و در چشمان دشمن نگاه می‌کنند و به درجه رفیع شهادت می‌رسند.

آغاز آغاز سفر راهیان نور دانش آموزی از جوار مزار شهید حججی+ تصاویر 13980814000217 Test PhotoNآغاز آغاز سفر راهیان نور دانش آموزی از جوار مزار شهید حججی+ تصاویر 13980814000218 Test PhotoN

به گزارش فارس، اردوهای راهیان‌نور استان اصفهان با اعزام ۳۶۰ دانش‌آموز دختر از دبیرستان‌های شهرستان نجف‌آباد در قالب ۹ اتوبوس از ۱۴ آبان ماه ۹۸ آغاز و تا اواخر آذر ماه با اعزام ۹ هزار دانش‌آموز از کل استان اصفهان ادامه خواهد داشت.