کمبود آب آشامیدنی و آب کشاورزی، کمبود پزشک و آفت‌زدگی درختان گردو، مهمترین مشکل روستای خیرآباد نجف‌آباد اصفهان است. دهیار خیرآباد با بیان اینکه مردم این روستا در تأمین آب آشامیدنی دچار مشکلات زیادی هستند . افزود: مردم این روستا تابستان‌ها دچار کم‌آبی هستند و زمستان‌ها نیز شبکه آبرسانی روستا یخ می‌زند و با این […]

کمبود آب آشامیدنی و آب کشاورزی، کمبود پزشک و آفت‌زدگی درختان گردو، مهمترین مشکل روستای خیرآباد نجف‌آباد اصفهان است. دهیار خیرآباد با بیان اینکه مردم این روستا در تأمین آب آشامیدنی دچار مشکلات زیادی هستند .

افزود: مردم این روستا تابستان‌ها دچار کم‌آبی هستند و زمستان‌ها نیز شبکه آبرسانی روستا یخ می‌زند و با این شرایط مردم خیرآباد در تأمین آب آشامیدنی در طول سال با مشکل مواجه‌اند.

احمد رضایی با اشاره به اینکه به دلیل خشکسالی‌ها تمامی چاه‌های این روستا خشک شده است و آب زمین‌های کشاورزی روستا از طریق یک رشته قنات تأمین می‌شود، افزود: آب این قنات نیز تکافوی زمین‌های کشاورزی خیرآباد را نمی‌دهد. او با اشاره به اینکه شغل بیشتر مردم روستا کشاورزی و دامداری است و از این طریق امرار معاش می‌کنند، گفت: به دلیل مقاومت گیاه زعفران به کم‌آبی، کشاورزان این روستا به کشت زعفران روی آورده‌‌اند که در تأمین آب زمین‌های زیرکشت زعفران هم دچار مشکل هستند.

دهیار خیرآباد، آفت‌زدگی درختان گردوی این روستا را از دیگر مشکلات خیرآباد برشمرد و افزود: برغم نامه‌نگاری‌های انجام شده با اداره جهاد کشاورزی شهرستان نجف‌آباد ولی تاکنون در رفع مشکل آفات درختان گردوی این روستا اقدامی نشده و به همین دلیل علاوه بر کاهش مرغوبیت گردو، درختان گردو هم در حال خشک شدن است.

رضایی در ادامه گفت: در طول هفته فقط ۲ روز پزشک در این روستا حضور دارد و در روزهایی که پزشک در این رسوتا نیست اگر فردی از اهالی دچار بیماری شود، باید او را به نزدیک‌ترین اورژانس منطقه که در شهر دهق ۳۰ کیلومتری خیرآباد است، انتقال دهیم. روستای خیرآباد یکی از روستاهای بخش مهردشت از توابع شهرستان نجف‌آباد است که در شمال غرب استان اصفهان قرار دارد. فاصله این روستای ۷۲۰ نفری تا شهرستان نجف‌آباد ۹۰ کیلومتر و تا مرکز استان اصفهان ۱۲۰ کیلومتر است.

منبع:روزنامه اطلاعات