در حادثه انفجار کپسول پیک نیکی که منجر به تخریب کامل سقف یک خانه قدیمی در خیابان رجایی نجف آباد شد، ماموران آتش نشانی پس از سه دقیقه در محل حاضر و در یک بازه زمانی ۷ دقیقه ای توانستند، فرد مصدوم را از میان آوار نجات دهند. در این انفجار که عصر روز جمعه […]

در حادثه انفجار کپسول پیک نیکی که منجر به تخریب کامل سقف یک خانه قدیمی در خیابان رجایی نجف آباد شد، ماموران آتش نشانی پس از سه دقیقه در محل حاضر و در یک بازه زمانی ۷ دقیقه ای توانستند، فرد مصدوم را از میان آوار نجات دهند.

در این انفجار که عصر روز جمعه هفته گذشته روی داد پس از اعلام گزارش حادثه،ماموران ایستگاه های ۱ و ۲ در کمتر از سه دقیقه به محل حادثه رسیدند و بلافاصله عملیات خاکبرداری از روی فرد محبوس شده را آغاز کردند که با توجه به سرعت عمل ماموران، مصدوم حادثه در حدود هفت دقیقه نجات پیدا کرده و به خاطر صدمات ناشی از سوختگی و آسیب دیدگی از انفجار و تخریب توسط نیروهای امدادی به اورژانس بیمارستان انتقال داده شد.

امیرکاوه رییس ایستگاه شماره دو سازمان آتش نشانی شهرداری در این خصوص می گوید:« پس از بررسی محل مشخص شد انفجار به علت نشت از یک عدد کپسول پیک نیکی واقع در زیرزمین منزل فوق بوده که منجر به انفجار و تخریب منزل مسکونی میشود.».

لازم به ذکر است که در حوادث آوار،استفاده از هیچ وسیله کمکی مجاز نیست و امدادگران می بایست تنها با استفاده از نیروی دست، فرد مصدوم را نجات دهند.

منبع خبر:najafabad.ir