در نجف آباد روی دادنجف آباد، تجمع را آرام تماشا کرد/ نمره قبولی مسئولان امنیتی

دسته: اجتماعی , حوادث
۵ دیدگاه
شنبه - ۹ دی ۱۳۹۶
نجف آباد، تجمع را آرام تماشا کرد/ نمره قبولی مسئولان امنیتی نجف آباد، تجمع را آرام تماشا کرد/ نمره قبولی مسئولان امنیتی نجف آباد، تجمع را آرام تماشا کرد/ نمره قبولی مسئولان امنیتی

تجمعی که با سر و صدای زیاد شبکه های مجازی، با ادعای اعتراض به مشکلات اقتصادی در نجف آباد تدارک دیده شده بود، دقایقی پیش با کمترین خسارت به زیرساخت های شهری و بدون حتی یک برخورد با جمعیت 100 نفره شعار دهندگان خاتمه یافت.

تجمعی که با سر و صدای زیاد شبکه های مجازی،  با ادعای اعتراض به مشکلات اقتصادی در نجف آباد تدارک دیده شده بود، دقایقی پیش با کمترین خسارت به زیرساخت های شهری و بدون حتی یک برخورد با  جمعیت ۱۰۰ نفره شعار دهندگان خاتمه یافت.

طی این تجمع که بدون صدور مجوز و با حضور جمعیت در نیمی از مساحت باغ ملی از حوالی شش شب شروع شد، نزدیک به ۱۰۰ نوجوان و جوان شعارهای ساختار شکنانه ای سر دادند ولی بقیه جمعیت  تماشا کردند یا حداکثر فیلم گرفتند.

شعار دهندگان را بر اساس ظاهر می توان به ۲دسته تقسیم کرد: کسانی که در نجف آباد به «مِیقان چِرکولی» شناخته شده و دسته دوم خوش تیپ هایی که ابروهای تراش خورده(در مورد پسران)، ظاهری متفاوت و داشتن دوستی از جنس مخالف، مهمترین شاخصه آن ها محسوب می شود.

در این میان باید بهترین نمره را به مسئولان امنیتی و انتظامی شهر داد که با مدیریتی خوب، هیچ بهانه ای به دست ساختار شکنان ندادند. این در حالی بود که جمع صد نفره ساختار شکن، بارها با اقداماتی مانند پرتاب نارنجک دستی (گووِک نجف آبادی ها)، شکستن دو الی سه شیشه از مسجد جامع، کندن میله ای در مقابل پاساژ سجاد و پاره کردن دو بنر تبلیغاتی در گوشه های باغملی تلاش داشتند واکنش نیروهای امنیتی و انتظامی را برانگیزند.

برخی مسئولان ارشد شهرستان نیز با حضور در میدان حضرت امام از نزدیک اوضاع را رصد  می کردند. وجه مشترک صد نفری که در این تجمع ۲ساعته شعارهای «دشمن پسند» دادند را باید «جَو گیری» دانست. سن پایین و تمایل به دیده شدن توسط جمعیت حاضر در کنار خودنمایی در برابر جنس مخالف از دیگر عوامل تحریک کننده این افراد محسوب می شد.

عدم همراهی مردم با جوانان جوگیر به حدی بود که در مقاطعی، شعارها تماشاچیان را با الفاظی همچون «بی غیرت» هدف می گرفت. در این میان بیشترین شعار و توهین نسبت به مقام معظم رهبری صورت گرفت و همین باعث شد بسیاری از حاضرین در باغملی، با بغض این نمایش را تماشا کنند.

جوگیری شعاردهندگان به حدی بود که در یکی دو مورد، وقتی کاغذ رول دستگاه کارت خوان به هوا پرتاب شد، چنان تشویقی کردند که تعجب حاضرین را به دنبال داشت.

در این میان تقریبا هیچ شعاری در خصوص مسائل اقتصادی و عملکرد دولت داده نشد و شعارها بیشتر سیاست های منطقه ای ایران و حمایت از محور مقاومت را هدف گرفته بود.

این تجمع بعد از چندین جابه جایی شعاردهندگان به نقاط مختلف باغملی، در نهایت با ورود خودروهای عبوری به میدان اصلی شهر در حوالی ساعت ۸ شب پایان یافت.

 


نوشته شده توسط:سخا - 3716 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
امير شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۹:۱۹ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

تحلیلتون از این اعتراض کاملا غیر منصفانه و با تعصب کورکورانه ست
اینکه هرصدای مخالف یا منتقدی رو هنجار شکن بخونیم اوج کوتاه فکریه
اعتراض و بیان عقیده حق هرکسی تو جامعه ست وقتی نمیتونیم به عقیده ی هم احترام بزاریم و هرکسی ک مخالف نظر شایدم منافع ماست رو تکفیر و تحقیر کنیم مطمنا داریم ب کشورمون خیانت میکنیم

  محمد شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

  ما هم موافق اعتراض درمورد مشکلات مدیریتی که در اقتصاد کشور است هستیم مگر کارخانه کاشی اصفهان و نیلو که ماهها در طلب خود معترض بودند را یادتان رفته ،آن موقع چرا بعضی ها سکوت میکردند.
  وقتی در این تجمع حمله با حوزه علمیه الحجه که پایه و اساس و سکان اعتقادات مردم نجف آباد می باشد، میشود جایی هیچ نوع حمایتی را از این جریان برای ما مورد قبول نمیکند

  علیرضا شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

  صاحب این انقلاب اما زمان (عج) است و ما مطمئن هستیم که خود حافظ این انقلابه
  وگر نه انقلاب ما تا حالا ۱۰۰ بار هفت کفن پوسانده بود

  سخا یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۶:۳۰ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

  شما اگه دیشب در باغملی بودید، متوجه می شدید که قضیه اعتراض به مسائل اقتصادی نبود و اصل نظام را هدف گرفته بودند. هر شعاری که فکرش را بکنید دادند به غیر از انتقاد از مسائل اقتصادی

مینا دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۷:۲۸ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.من روز یکشنبه بودم و دیدم که هیچ شعاری برای گرانی داده نشد.چقدر خوب بود که مردم تماشاگر خودشان کنترل شعارهارا بدست میگرفتند و نمیگذاشتند شعارهای ضد انقلاب داده شود.ما به سختی تا اینجا رسیدیم وفقط خواهان حکومت اسلامی هستیم اما درد گرانی و مشکلات اقتصادی و اختلاس ها را دیگر نمیتوانیم تحمل کنیم.مسئولین بفهمند و جلوی این مسائل را بگیرند

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.