نخستین سالگرد ارتحال آیت‌الله محمود شمس نجف‌آبادی از اساتید اخلاق شهر تهران که به مدت نیم قرن امامت مسجد باغ فیض را بر عهده داشت، همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) روز سه‌شنبه برگزار می‌شود. این مراسم همراه با اقامه عزای رئیس مکتب شیعه و حرکت دسته عزاداری از میدان شهید عبدالعلی ابراهیم(سه راه […]

نخستین سالگرد ارتحال آیت‌الله محمود شمس نجف‌آبادی از اساتید اخلاق شهر تهران که به مدت نیم قرن امامت مسجد باغ فیض را بر عهده داشت، همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) روز سه‌شنبه برگزار می‌شود.

این مراسم همراه با اقامه عزای رئیس مکتب شیعه و حرکت دسته عزاداری از میدان شهید عبدالعلی ابراهیم(سه راه باغ فیض) از ساعت ۱۱ صبح آغاز و سپس به سمت مسجد جامع باغ فیض به نشانی صادقیه، بزرگراه اشرفی اصفهانی، خیابان شهید ناطق نوری، کوچه شهید نادعلی صورت می‌گیرد.

در نخستین سالگرد ارتحال آیت‌الله شمس استاد اخلاق پایتخت آیت‌الله محمدحسن منفرد به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

آیت‌الله محمود شمس نجف‌آبادی که در سال ۱۳۰۷ در نجف‌آباد اصفهان دیده به جهان گشود، برای ادامه تحصیل به حوزه علمیه قم رفت و نزد آیات عظام بروجردی، امام خمینی(ره)، محمدتقی آملی، رفیعی قزوینی و علامه طباطبایی تلمذ کرد، از هم‌‌دوره‌ای‌های وی می‌توان به آیات مهدوی‌کنی، امامی کاشانی و باقری‌کنی اشاره کرد.

آیت‌الله شمس نجف‌آبادی به مدت نیم‌قرن به عنوان امام جماعت نمونه پایتخت در مسجد باغ فیض به فعالیت می‌پرداخت، وی که دارای مبارزات سیاسی قبل از انقلاب بود، سابقه حضور در هشت سال دفاع مقدس را داشت، پیش از این مراسم بزرگداشت این عالم مجاهد و سالک بالله در بهمن ماه سال ۹۲ در مسجد باغ فیض با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد.

آیت‌الله شمس سال گذشته روز جمعه ۳۱ مرداد ماه همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) رئیس مکتب شیعه دعوت حق را لبیک گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

منبع:تسنیم