نقدی بر کاهش مشارکت نجف آباد در انتخابات مجلس
نقدی بر کاهش مشارکت نجف آباد در انتخابات مجلس
وزارت کشور میزان مشارکت مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس را حدود 42 درصد اعلام کرده که با توجه به جنگ سنگین رسانه ای دشمن و بی کفایتی های دولت و مجلس، چندان دور از انتظار نبود و همین میزان را هم باید نشانه بصیرت و زمان شناسی مردم دانست.

نقدی بر کاهش مشارکت نجف آباد در انتخابات مجلس

وزارت کشور میزان مشارکت مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس را حدود ۴۲ درصد اعلام کرده که با توجه به جنگ سنگین رسانه ای دشمن و بی کفایتی های دولت و مجلس، چندان دور از انتظار نبود و همین میزان را هم باید نشانه بصیرت و زمان شناسی مردم دانست.

در این میان میزان مشارکت مردم حوزه انتخابیه نجف آباد، تیران و کرون در مجلس که در بیشتر مواقع بالاتر از متوسط کشوری یا حداقل مساوی با آن بود، در مرز ۳۷ درصد (دوره قبل۶۳درصد) باقی ماند و علاوه بر آن با حدود ۱۰ هزار رای باطله (۱۰درصد کل آرا در مقایسه با ۸درصد دوره قبل)، حد نصابی جدید در انتخابات شهرستان به ثبت رساند.

برخی، این کاهش مشارکت را نتیجه عملکرد دولت و مجلس در سال های اخیر می دانند که تا حدود زیادی درست است ولی اگر واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم، نمی توان نقش برخی تحولات و اتفاقات شهر نجف آباد در هفته ها و ماه های منتهی به اسفند۹۸ را در بروز این پدیده کم سابقه، بی تاثیر دانست.

مردم شریف و نجیب «نجف آباد بزرگ» همواره ترجیح داده اند اعتراض خود به یک موضوع خاص را در عمل نشان دهند. آن ها رسانه ای محلی نیستند که با پرداخت های میلیونی، خریدنی باشند. خبرنگار نیستند که بتوان به خودش و خانواده اش فشار آورد که فلان خبر را حذف کند. نمی توان به صرف انتقادهای دلسوزانه، برچسب نفاق، مزدوری، بی بصیرتی و غیرانقلابی بودن به آن ها زد.

مردم این شهر که پس از سال ها سیاسی بازی، در شش سال اخیر طعم واقعی خدمت و عمران را چشیده اند، وقتی حجم بالای هجمه ها، تهمت ها و بد اخلاقی ها را در حق خادم خود می بینند، واکنش نشان می دهند.

وقتی می بینند که اسناد داخلی شورای شهر نجف آباد به راحتی و در مسیر خدشه دار کردن وجهه یک مدیر انقلابی و ولایی منتشر می شود، ناراحت می شوند و علامت سوال های زیادی در ذهن شان شکل می گیرد.

وقتی می بینند که جوان نخبه شهرشان را چنان می کوبند که دیگر نتواند در این دیار قد علم کند، دلگیر و سرخورده شده و یادشان به مسئولانی می افتد که با وجود عملکرد ضعیف شان در همین جایگاه، به صرف حمایت یک جناح سیاسی خاص، هیچ کس جرات انتقاد از آن ها را نداشت و ندارد.

به هر حال انتخابات تمام شد ولی نمی توان رای مردم را به نفع شخص خاصی مصادره کرد. این مردم، به انقلاب و نظام شان رای دادند. مردم معتقد و مومن این دیار، نمی توانند پای صندوق رای حاضر نشوند یا رای سفید بدهند یا اشخاصی را انتخاب کنند که حتی اسم شان را نشنیده اند. اعتقادشان می گوید که باید یک نفر را انتخاب کنند؛ حالا چه بین خوب و خوب تر و چه بین بد و بدتر.

انتخابات مجلس

انتخابات مجلس

نقدی بر کاهش مشارکت نجف آباد در انتخابات مجلس