نقش سپاه در بارندگی ها

دسته: اجتماعی , اقتصادی
یک دیدگاه
شنبه - ۶ مرداد ۱۳۹۷
نقش سپاه در بارندگی ها

طبق اظهارات و مستندات ارائه شده توسط سردار جوکار معاون پارلمانی سپاه پاسداران، این مجموعه در بارندگی های قابل توجه ماه های پایانی سال گذشته و ابتدای سال جاری، با باروری ابرها نقش مهمی داشته است.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به اجاره چند فروند هواپیمای ویژه این کار از روسیه اظهار داشت: بدون انجام این کار که محوریت آن را نیروی هوا و فضای سپاه عهده دار شده، با مشکلات بسیار جدی تری در عرصه آب مواجه می شدیم.

نماینده مردم در مجلس افزود: تا پیش از این دولت مجوزی در این خصوص به سپاه نداده بود و به این شدت نیز با مشکل خشکسالی مواجه نشده بودیم.

اشاره برخی کارشناسان به دزدی ابرها دیگر مطلبی بود که این نماینده مجلس با تشریح آن اظهار داشت: وقوع چنین اقداماتی با توجه به پیشرفت های علمی چندان دور از ذهن نیست به طوری که علاوه بر نقشه های هوایی مرز ایران و ترکیه که به نوعی این ادعا را ثابت می کند، ما در افغانستان نیز شاهد این شدت از خشکسالی نبوده ایم.


نوشته شده توسط:سخا - 3460 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی اکبری شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۴:۲۲ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

۱.بارور سازی ابرهای بهاری اصلا و ابدا امکان پذیر نیست چون اولا این ابرها انرژی زیادی درون خود دارند و در مناطق مستعد بارش صورت می گیرد و بارور سازی امری مزاح است. و ثانیا امکان کوچکترین پرواز در این شرایط که شاهد رعد و برق هایی با ولتاژ وحشتناک هستیم به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

۲.علت کم بودن بارش های پاییز و زمستان حاکم بودن پر فشار جنب حاره بر ایران بود. و طبق پیش بینی ها که انجام شد بارش های بهاری ۱۰۰ درصد تحقق پذیرفت و بارورسازی انجام نشد و نمی شد ابرهای تندری را بارور کرد.

۳. تاثیر بارورسازی ابرها طبق علم هواشناسی ۱۰ درصد افزایش بارش است. که طبق سخن نماینده کل بارش ها با اثر بارورسازی بوده است.

۴.اگه بارورسازی بر فرض صورت گیرد ، در صورت اثرگذاری در همه ی مناطقی که سامانه عبور می کند چه بیابانی و کوهستانی با شدت و ضعف بارش داریم. اما در بهار امسال مثلا در منطقه تیران و کرون بارش داشتیم. اما همان ابرها بارشی در نجف آباد نداشتند. که بارش در کل در هر فصلی بسته به شرایط ترمودینامیکی دارد.

۵.دزدی ابرها امری خیال پردازانه است. اول برای بارش باید شرایطی فراهم باشد. که مهمترین آن رطوبت است. وقتی پوشش گیاهی و آب های سطحی تعمدا به ورطه نابودی کشیده شود به علت فقر رطوبت بارش صورت نمی گیرد.
وقتی حقابه زاینده رود تعلق نگیرد و آب جاری نباشد. بارش به طور وحشتناک سیر نزولی گرفته و منابع زیرزمینی نیز نابود می شود.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.