پنجم اسفند 94 مردم نجف آباد در آستانه انتخابات مجلس دهم، به مناسبت «روز حماسه و ایثار نجف آباد»دیداری با مقام معظم رهبری داشتند. همخوانی حماسی مردم، یکی از قسمت های این دیدار بود.

هم خوانی حماسی مردم نجف آباد در حضور رهبر انقلاب+فیلم

پنجم اسفند ۹۴ مردم نجف آباد در آستانه انتخابات مجلس دهم، به مناسبت «روز حماسه و ایثار نجف آباد»دیداری با مقام معظم رهبری داشتند. همخوانی حماسی مردم، یکی از قسمت های این دیدار بود.

پنجم اسفند ماه سال ۶۲ طی عملیات خیبر، دو گردان از نیروهای لشکر۸ به همراه ۲ گردان از بچه های آذربایجان به ماموریتی بدون بازگشت رفتند و همگی شان شهید یا اسیر شدند. در این روز نزدیک به دویست جوان رعنای نجف آبادی به شهادت رسیدند و پیکرشان سال ها بعد به کشور بازگشت. در عملیات خیبر، تنها یگانی که موفق به انجام کامل ماموریت خود (تصرف جزایر مجنون شمالی و جنوبی) شد، لشکر زرهی ۸ نجف اشرف بود. حماسه لشکر۸ نجف در این عملیات، آن طور که شایسته بوده شناخته نشده است.

سردار شهید احمدکاظمی، سال ۶۲ در چنین روزی (پنجم اسفند) ساعات بسیار سخت و تلخی را پشت سرگذاشت. حدود ۱۲۰۰ نفر از نیروهای تحت امرش برای باز کردن مسیر زمینی به جزایر مجنون از سمت طلائیه اقدام کرده بودند ولی از آن طرف دیگر یگان ها موفق به پیشروی نشده و چهار گردان از لشکر۸ نجف اشرف و بچه های آذربایجان در محاصره افتادند. لشکر۸ نجف اشرف در این روز نزدیک به دویست شهید داشت و در مجموع عملیات خیبر بیش از سیصد شهید. ۵ اسفند به همین مناسبت، روز «حماسه و ایثار مردم نجف آباد» نامگذاری شده است.

روز حماسه و ایثار نجف آباد

روز حماسه و ایثار نجف آباد

دیدار مردم نجف آباد با رهبر انقلاب

دیدار مردم نجف آباد با رهبر انقلاب

Download “دیدار مردم نجف‌آباد با مقام معظم رهبری” ۱۳۹۴۱۲۰۵_۶۶۶۵.mp4 – 7174 بار دانلود شده است – 399 مگابایت

هم خوانی حماسی مردم نجف آباد در حضور رهبر انقلاب+فیلم