خبرگزاری صدا و سیما:مدیر جهادکشاورزی نجف آباد گفت: به دلیل نبود تقاضا و بازار خرید بیش از ۸۰ درصد این محصول باغی روی دست باغداران ماند و تبدیل به ضایعات شد.مجتبی مطهری از بی سابقه بودن حجم خسارت به کشاورزان منطقه خبر داد و افزود: ورود بی رویه هلو از استان هایی از جمله چهار […]

خبرگزاری صدا و سیما:مدیر جهادکشاورزی نجف آباد گفت: به دلیل نبود تقاضا و بازار خرید بیش از ۸۰ درصد این محصول باغی روی دست باغداران ماند و تبدیل به ضایعات شد.
مجتبی مطهری از بی سابقه بودن حجم خسارت به کشاورزان منطقه خبر داد و افزود: ورود بی رویه هلو از استان هایی از جمله چهار محال و بختیاری ، آذربایجان شرقی ، فارس و مرکزی موجب رکود بازار هلوی تولیدی این شهر شد.
نبود صنایع تبدیلی در منطقه و نداشتن برنامه ریزی مناسب برای صادرات  از دیگر عوامل این میزان خسارت به کشاورزان اعلام شده  به طوری که خریداری نشدن هزار تن هلوی این شهر موجب خسارت ۲ میلیارد تومانی به باغداران شده است.
میوه فروشی ها قصد خرید هلوی باغداران را با نصف قیمت هزینه تولید بهره بردار دارند که با این قیمت هزینه کارگر برای برداشت هلو هم تامین نمی شود.
از باغ های استان اصفهان امسال حدود ۳۰ هزار تن هلو برداشت شده که این میزان شش هزار تن بیشتر از پارسال است.

نجف آباد نیوز: یکی از کارشناسان می گوید: کاشت محصولاتی مانند هندوانه و هلو در  شرایط خشکسالی کنونی و عدم وجود بازار مناسب، به کشاورزان توصیه نمی شود ولی فعالین این حوزه، همچنان به کاشت این گونه محصولات اصرار دارند.

وی افزود: طی چند سال اخیر محصول هلو بازار نسبتاً خوبی داشته ولی امسال وضعیت به حدی بد شده که حتی کشاورزان حاشیه زاینده رود، درختان خود را «کف بُر» می کنند.