فارس:نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: ناو به هرکجا برود یعنی جنگ نخواهد شد چراکه ناو جنگی بزرگ‌ترین سیبل و بی‌دفاع‌ترین جنگ‌افرار در برابر سامانه‌های موشکی است.

واکنش بی‌خاصیت ایران در برجام/ نگاه رییس جمهور بحران‌زا است

فارس:نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: ناو به هرکجا برود یعنی جنگ نخواهد شد چراکه ناو جنگی بزرگ‌ترین سیبل و بی‌دفاع‌ترین جنگ‌افرار در برابر سامانه‌های موشکی است.

ابوالفضل ابوترابی اظهار کرد: دولت اشتباهی استراتژیک در برجام مرتکب شد و برخلاف شروط نه‌گانه رهبری که در مجلس نیز به قانون تبدیل شده بود همه تعهدات برجامی را اجرا کرد در حالی که برجام باید متناسب با عمل متقابل کشورهای متعهد در این توافق اجرا می‌شد.

ابوترابی تأکید کرد: همه اشتباهات را متوجه شخص رئیس جمهور می‌دانیم که با ساده‌انگاری برجام را به طور کامل اجرا کرد که یک سال پس از خروج آمریکا از برجام و تحریم هسته‌ای ایران شاهد واکنش دیرهنگام و بی‌خاصیت ایران هستیم.

وی این اقدام روحانی را نمایشی دانست و افزود: رئیس جمهور روغن ریخته را نذر امام‌زاده می‌کند، الان که آمریکا کشور را مشمول تحریم هسته‌ای کرده و نمی‌توانیم آب سنگین و اورانیوم غنی‌شده صادر کنیم شرط شورای عالی امنیت ملی در عمل برای ایران قابل اجرا نیست.

ابوترابی تصریح کرد: اقدام شورای عالی امنیت ملی در اصطلاح حقوقی تحصیل حاصل است، برای ما صادرات آب سنگین مقدور نیست تا بتوانیم دنیا را تهدید کنیم چرا که طبق تحریم چند روز پیش آمریکا کسی آب سنگین از ایران نخواهد خرید.

این نماینده مجلس یادآور شد: سال گذشته و پس از خروج آمریکا از برجام، مقام معظم رهبری فرمودند که دو هفته به آمریکا فرصت می‌دهیم و سپس از برجام خارج می‌شویم، باید آن زمان که توان اقتصادی ما بیشتر بود و گره تحریم‌ها تا این انداه کور نبود از این تعهد خارج می‌شدیم، نه الان که آمریکایی‌ها به ریش ما خواهند خندید.

وی پیشنهاد داد: در دوماه آینده باید با کشورهای همسو مانند چین، روسیه، ترکیه، عراق و سوریه وارد گفتمان اقناعی استراتژیک شویم، باید بپذیریم که چین، روسیه و ایران در بسیاری از مسائل اقتصای و سیاسی جهان می‌توانند نقش یک ابرقدرت بازدارنده بزرگ را ایفا کنند که مسائل سوریه و ونزوئلا از مصادیق آن هستند.

ابوترابی گفت: نوع نگاه آقای روحانی بحران‌زا است و بجز هزینه چیزی برای کشور نخواهد داشت چرا که هم‌چنان نگاه به غرب دارد در حالی‌که آزموده را آزمودن خطاست، مطمئناً کشورهای اروپایی در دو ماه آینده هیچ اقدامی نخواهند کرد، تجربه نشان داده غربی‌ها توان ایستادگی در برابر آمریکا را ندارند و حتی حاضر به هزینه دادن در برابر آمریکا نیز نیستند، بلکه سرویس‌های اطلاعاتی آن‌ها در پشت صحنه همسو با آمریکا عمل می‌کنند.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که حضور ناوهای جنگی در تمام دنیا امری از پیش تعیین‌شده است، افزود: ناو به هرکجا برود یعنی جنگ نخواهد شد چراکه ناو جنگی بزرگ‌ترین سیبل و بی‌دفاع‌ترین جنگ‌افزار در برابر سامانه‌های موشکی است، حضور ناو آمریکایی نیز حاوی این پیام است که آمریکایی‌ها قصد جنگ ندارند چراکه حدود ۵ هزار نیرو و ده‌ها هواپیما لقمه چرب و نرمی برای موشک‌های پیشرفته ما خواهد بود.

ابوالفضل ابوترابی واکنش واکنش بی‌خاصیت ایران در برجام/ نگاه رییس جمهور بحران‌زا است                 02 1024x574

ابوالفضل ابوترابی

نجف آباد نیوز