ورزش نجف آباد؛نمادی از کار خوب با کمترین بودجه
ورزش نجف آباد؛نمادی از کار خوب با کمترین بودجه

نبود بودجه این روزها بهترین بهانه را برای دستگاه های مختلف دولتی به منظور توجیه کم کاری ها و سوء مدیریت آنها را تراشیده است ولی در همین شرایط سخت بودجه ای نیز مجموعه ای مانند اداره ورزش و جوانان نجف آباد دیده می شود که با وجود حوزه گسترده فعالیت و وجود بیش از […]

نبود بودجه این روزها بهترین بهانه را برای دستگاه های مختلف دولتی به منظور توجیه کم کاری ها و سوء مدیریت آنها را تراشیده است ولی در همین شرایط سخت بودجه ای نیز مجموعه ای مانند اداره ورزش و جوانان نجف آباد دیده می شود که با وجود حوزه گسترده فعالیت و وجود بیش از ۴۰ هیات ورزشی مختلف، با مدیریت جهادی و تعامل سازنده با دیگر دستگاه ها توانسته، نجف آباد را به عنوان شهر طلایی ورزش استان و کشور در پنج سال متوالی معرفی کند.

این موفقیت ها در حالی شکل گرفته که نجف آباد از لحاظ سرانه فضای ورزشی در بین محروم ترین شهرستان های استان قرار گرفته و از نظر بودجه ای نیز همانند دیگر ادارات دولتی رده هشتم به بعد را در سطح استان به خود اختصاص داده است.

با این وجود، قرار گرفتن مدیری جوان،بومی،با روحیه جهادی و دارای تعامل سازنده با تمامی مسئولان و ر وسای بیش از چهل هیات ورزشی در راس اداره ورزش و جوانان در کنار پتانسیل های بی پایان جوانان این دیار در رشته های مختلف ورزشی باعث شده، تمامی این مشکلات به حاشیه رانده شوند و نجف آباد به یکی از قله های افتخار ورزش کشور در دو بخش مردان و زنان تبدیل شود.

البته مطمئنا در این میان تلاش های خالصانه و بی چشم داشت روسا و دیگر مسئولان هیات های ورزشی نجف آباد نیز نباید نا دیده گرفته شود که انصافا هر کدام از آنها با وجود تمامی مشکلات و کمبود ها فداکارانه به میدان آمده و به این شهر و دیار خدمت می کنند.

در این ارتباطات رسانه ای این اداره نیز تقریبا یک سر و گردن از بقیه ادارات شهر بالاتر است که گواه آن نیز سهم بالای اخبار ورزشی شهر در این پایگاه خبری و دیگر رسانه های فعال سطح شهر محسوب می شود.

بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که هنوز هم بخشی از امکانات ورزشی موجود در شهرمان به صورت مناسبت در اختیار علاقه مندان قرار نگرفته به طوریکه بسیاری از واحد های آموزشی بزرگ در گوشه و کنار شهر سالن های ورزشی متعدد و مجهزی دارند که می توانند در راستای ادای دِین خود به این مردم با یک برنامه ریزی مناسبت تر، درب این مجموعه ها را به سوی علاقه مندان باز کنند.

به نظر می رسد دیگر دستگاه های اجرایی به ویژه مجموعه های مرتبط با فرهنگ شهرمان نیز بایستی به جای انتقاد همیشگی از نبود بودجه،دخالت های دیگران و توزیع بودجه های فرهنگی در بین چندین دستگاه مختلف، با افزایش تعامل خود با دیگر ارگان ها، از همین امکانات موجود شهر نیز استفاده بهینه را ببرند تا شاهد بروز اتفاقات مبارک تری در این بخش مظلوم و مغفول جامعه نیز باشیم.