به دنبال ارسال نظر یکی از شهروندان در خصوص پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان های شهرستان، «رضا کریمی» مدیر اجرایی بیمارستان شهید محمد منتظری، توضیحاتی در این خصوص داده است.

پاسخ بیمارستان نجف آباد به سوالی از پذیرش کرونایی ها

به دنبال ارسال نظر یکی از شهروندان در خصوص پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان های شهرستان، «رضا کریمی» مدیر اجرایی بیمارستان شهید محمد منتظری، توضیحاتی در این خصوص داده است.

«شهروند»: سلام. یک ماه پیش که مسئولین بیمارستان شهید منتظری در اقدامی نسنجیده اعلام کردند مرکز پذیرش کرونا در نجف آباد شده است، پیش بینی می شد که مردم از بیم ابتلا به کرونا کمتر به درمانگاه تخصصی بیمارستان مراجعه کنند.

طی روزهای اخیر هم که رییس بیمارستان تامین اجتماعی الزهرا اعلام کرده با کاهش درآمد به دلیل کاهش مراجعه مردم مواجه شده اند.
کاش مسئولین قبل از اقدامات شتاب زده کمی تامل کنند و با کارشناسان و افراد خبره مشورت کنند تا هم مردم و پزشکان و پرسنل بیمارستان را به خطر نیندازند و هم باعث به هدر رفتن منابع بیت المال نشوند.
الان حدود ۵۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در شرایط خطرناک کرونا، هر هفته در درمانگاه بیمارستان منتظری نجف آباد حضور می یابند ولی مراجعه مردم به درمانگاه از ترس کرونا کم شده است. در حالیکه این درمانگاه تنها مرکز مراجعه دارندگان دفترچه بیمه سلامت است ولی عقل سلیم حکم می کند که به آنجا نرویم.
حال باید دید این تصمیمات و عدم هماهنگی بین شبکه بهداشت و سازمان تامین اجتماعی تا کی ادامه دارد و مسئولین بیمارستان شهید منتظری و الزهرا تا کی برای اهداف خود، مردم را از ترس کرونا از خدمات درمانگاههای این مراکز محروم می کنند.

 

پاسخ «رضا کریمی» مدیر اجرایی بیمارستان شهید محمد منتظری:

سلام و درود ،ضمن احترام به شهروندان محترم تا کنون بیمارستان منتظری از هیچ رسانه ای اعلام نکرده که مرکز پذیرش کرونا شده است ،این بیمارستان نیز مانند سایر بیمارستانهای استان موظف به اختصاص قسمتی از تخت ها و تجهیزات خود جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا می‌باشد که خوشبختانه به لحاظ افتتاح طرح توسعه و با برنامه ریزی دقیقی که با حضور «فوکال پوینت» بیماری کرونا انجام شد، یک بخش کاملا جدا با حدود سی و دو تخت و یک بخش ای سی یو مجزا با هشت تخت کاملا تخصصی جهت بیماران کرونایی راه اندازی شده است که مشغول خدمت رسانی می‌باشد و حتی پیش بینی لازم جهت راه اندازی اتاق عمل مجزا و حدود پنجاه تخت دیگر نیز جهت پوشش بیماران در ماه‌های سرد سال که احتمال شیوع بیشتر می‌شود را نموده ایم.لازم به ذکر است درمانگاه بیمارستان شهید منتظری با تمام ظرفیت خود مثل قبل آماده پذیرش بیمار سرپایی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله اجتماعی در تخصص ها و فوق تخصص های مختلف در فضایی کاملا مجزا و به روز می‌باشد. ضمنا جهت تجهیز تخت های اشاره شده جهت فصل سرد سال، به شدت نیازمند کمک خیرین جهت خرید تخت، تشک،مانیتور، ونتیلاتور و سایر تجهیزات هستیم.

بیمارستان شهید محمد منتظری

بیمارستان شهید محمد منتظری

پاسخ بیمارستان نجف آباد به سوالی از پذیرش کرونایی ها