به دنبال انعکاس برخی نظرات مردمی در خصوص محتوای سخنرانی حجت السلام محمود واحد در حسینیه اعظم، شیخ اصلاحات نجف آباد به این نظرات جواب داده است.

پاسخ شیخ اصلاحات نجف آباد به نقد سخنرانی اش

به دنبال انعکاس برخی نظرات مردمی در خصوص محتوای سخنرانی حجت السلام محمود واحد در حسینیه اعظم، شیخ اصلاحات نجف آباد به این نظرات جواب داده است.

نظر ارسالی:

«حسین» نوشته: من پدربزرگم مقلد واقعی و عاشق آقای منتظری بود و به چشم دیدم که چند برابر قیمت یک جنس را در چند سال متوالی خمس داده بود ولی حالا برخی را مدعی طرفداری فقیه عالیقدر می بینم که حتی یک بار هم خمس نداده اند.

اینا دنبال چیزای دیگه هستند.(البته همه جا از این جور فرصت طلب ها پیدا میشه) مسئولان این مراسم، یک بار امتحان کنند و شام و ناهار ندهند. باز هم چنین جمعیتی میاد؟

از حاج آقا واحد انتظار داشتیم که نقدی هم به مسائل و مشکلات اقتصادی مردم د اشته باشند. حاج آقا! این دولت که دیگه از خودتونه!

اگه خراب کرده و سوء مدیریت داره، شما هم باید جوابگو باشید.

نیایید فرا فکنی کنید و اعتراض کنید به چند تا کتاب که به نظر من هم به اشتباه توقیف شده اند یا سخنرانی که سخنرانی نکرد.

مشکل نجف آباد، حرف زدن یا نزدن باقی و چند تا کتاب نیست!

حاج آقا واحد! یعنی مهمترین دغدغه های شما همین چیزهاست؟

ما این همه کله گنده نجف آبادی در بین اصلاح طلب ها داریم، چرا دنبال نمی کنید که کاری برای شهرشون بکنند و باری از دوش این مردم برداند؟

فرسوده ترین مدارس و یکی از کمترین سرانه های فضای ورزشی استان را داریم.

وقت سیاسی کاری گذشته، بیایید به فکر این مردم باشید.

انتظار داشتیم در مراسم مرحوم آقای منتظری، مقداری هم دردهای واقعی جامعه و مشکلات این مردم مطرح شود. البته درست و بدون فرافکنی و گوشه و کنایه های سیاسی.

 

پاسخ حجت الاسلام محمود واحد:

به این بزرگوار بفرمایید مراسم عصر به شام نمی کشد! با این حال مردم آمده بودند! مراسم صبح هم از حدود ساعت هشت و نیم نه مثلا دوازده شروع می شود و جمعیت، چندین بار عوض می شود.

دیگر اینکه کجای صحبتم فرافکنی بود. به جز این، حرف های بنده در جواب سختگیری مسئولان در ارتباط با مراسم بود، و گرنه در ارتباط با مشکلات مردم و پرداختن به آن، کافی است روزنامه ها یا رسانه های دیگری که در اختیار این جناح است را ملاحظه بفرمایید، از جمله روزنامه وزین اعتماد.

به این برادر بفرمایید بیاید بحث کنیم تا ببینیم فرصت طلب یعنی چه و مصادیق آن کدام است.

بلی مشکل حرف زدن این یا آن نیست، مشکل برایند کارهاست که بر اساس عدالت است یا نه. رهبر انقلاب هم بعد از وقایع دی ماه اشاره به این نکته داشتند که پیشرفت مطلوبی در این جهت(عدالت) نداشتیم.

بنده بحثی در باره توقیف کتاب نداشتم . بی دقتی در تنظیم خبر باعث شده است که این آقا بپندارد که این را من گفته ام.

متن گفته هایم را فعلا ندارم که هم برای شما بفرستم و هم دقیقا ببینم چه عبارتی به کار گرفته ام. ولی منظورم این است که آقای راعی، فرماندار آقای روحانی است نه فرماندار کسانی مثل احمدی نژاد. و معلوم است که مواضع اینان در ارتباط با آزادی های قانونی و… در عمل متفاوت است. ان شاء الله اگر متن صحبت ها پخش شد در کانالتان بگذارید تا بهتر ببینند چه گفته ام.

به این برادرمان بفرمایید ” معمول” این است که نمایندگان هر منطقه پیگیر خواسته های منطقه شان از دولت وغیر دولت اند، گرچه علی القاعده محور مسائل هر شهرستان باید فرماندار آن باشد. بر اساس این رویه ” معمول” وقتی نماینده منطقه ای روابط خوبی با دولت ندارد و احیانا می خواهد سر به تن دولت نباشد! چه انتظاری هست؟ در عین حال در حد توانِ دولت، تلاش دولتیان در شهرستان و حامیان دولت ( وغیر حامیان ، چرا که در این شرایط همه باید کمک دهند) این است که مطالبات و نیازهای مردم را از طریق دولت برآورده کنند.

شیخ محمود واحد

شیخ محمود واحد

پاسخ شیخ اصلاحات نجف آباد به نقد سخنرانی اش