چند روز پیش، یکی از مخاطبان با نام «خ» در چند جمله انتقادات تندی را به عملکرد ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس داشت. وقتی نظر ارسالی را با دفتر نماینده مطرح کردیم، جوابیه ای در خصوص موارد مطرح شده از سوی دفتر برایمان ارسال شد. پاسخگویی دفتر نماینده در این خصوص قابل تقدیر است و امیدواریم دیگر مسئولان نیز جوابگوی مردم باشند.

پاسخ نماینده نجف آباد در مجلس به انتقادات تند یک شهروند

چند روز پیش، یکی از مخاطبان با نام «خ» در چند جمله انتقادات تندی را به عملکرد ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس داشت. وقتی نظر ارسالی را با دفتر نماینده مطرح کردیم، جوابیه ای در خصوص موارد مطرح شده از سوی دفتر برایمان ارسال شد. پاسخگویی دفتر نماینده در این خصوص قابل تقدیر است و امیدواریم دیگر مسئولان نیز جوابگوی مردم باشند.

«خ»: سلام . این آقای ابوترابی سلطان وعده های پوچ و توخالیه. تو که نتونستی فاضلاب رو که قولشو دادی و پولشو تمام و کمال از مردم گرفتی به مردم واگذار کنی، چطور جرات کردی دوباره قول فرودگاه بدی؟!
تو که نمیتونی اثبات کنی رییس جمهور انگلیسیه و بازیچه دست دیگر نماینده ها شدی، چطور میای دوباره کاندید میشی؟!
تو که میدونی تلاش کردن واسه تغییر پایتخت عبس و بی فایده است، چطور ۸ سال وقت روش گذاشتی؟!
حالا هم که دم انتخابات شده، بدو بدو رفته ی قرارداد و یه کلاه گشاد ساخته ای واسه مردم به اسم قطار شهری
ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان!

«دفتر نماینده مجلس»:  باسلام. به استحضار عزیزانی که سوال دارند میرسانیم آقای ابوترابی پس از گذشت ۸ سال هنوز خانواده خود را به تهران نبرده و مردم شریف هرهفته چهارشنبه صبح میتوانند وقت ملاقات حضوری بگیرند و انتقاد یا پیشنهاداتشان را بیان نمایند.
و در پاسخ به پرسش فاضلاب با طرح پیشنهادی آقای ابوترابی تاکنون ۴۰میلیارد تومان ازدولت بودجه گرفته شده؛ درحالیکه کل پولی که مشترکین داده اند ۱۰ میلیارد تومان میباشد به علاوه ۱۲۰ لیتر درثانیه ازپساب فاضلاب به شهرداری واگذارشده وشبکه فاضلابی که درطول ۱۷سال ۲۶ کیلومتر کار شده بود، درطول ۴سال ۲۶۰ کیلومتر عملیاتی شده وتصفیه خانه احداث شده وبیش از ۱۶هزار انشعاب واگذارشده وهمچنان ادامه دارد.

در دهق و تیران و کرون نیز فاضلاب اجرایی شده و در مورد علویجه و گلدشت و کهریزسنگ نیز اقدامات اولیه انجام شده. ضمن اینکه این طرح پس از اجرایی شدن در نجف آباد طرح الگوی وزارت نیرو قرار گرفته و پس از آن در بسیاری از شهرها و استان های کشور به گفته وزارت نیرو به کار گرفته شده است و درمورد بحث اجرایی نشدن سود مشارکت مردم هم درحال پیگیری حقوقی از طریق قوه قضائیه هستیم.

درمورد فرودگاه هم ضمن اینکه هیچ قولی هنوز به مردم داده نشده و اولین کسی که موضوع احداث فرودگاه توسط بخش خصوصی در نجف آباد رامطرح کرد، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بود، از لحاظ کارشناسی وضعیت زمین، فاصله تا میدان امام اصفهان، راههای ارتباطی، وضعیت آب و هوا، نزدیک نبودن به فرودگاه و مراکز نظامی و موارد دیگر بررسی و همه مواردنسبت به فرودگاه فعلی دراولویت است وقرارنیست شهید بهشتی بسته شود. مضافاً بر اینکه فرودگاه شهید بهشتی جای توسعه ندارد واتفاقا بخش خصوصی هم جهت مشارکت و سرمایه‌گذاری استقبال کرده اما به هرحال کارهای بزرگ، هم طول میکشدو هم مشکلات پیچیده وبزرگ دارد. همینطور که ریل باس هم با پیشنهاد آقای ابوترابی واستقبال دولت وبخش خصوصی منجر به امضاء تفاهمنامه شد که ۵۰درصد دولت تقبل کرد و۵۰ درصدهم بخش خصوصی وشهرداریهای مسیر تقبل نمایند. مطالعات انجام شده مشکل ایستگاه و دپو بود که یک ایستگاه قرار است درمحل میدان میوه وتره بار سابق وایستگاه اصلی و دپو نیز اخیرا با دانشگاه آزاد تفاهم شد و انشاالله انجام خواهد شد؛ این طرح نیز در دراز مدت توجیه های اقتصادی جهت کاهش هزینه‌ها را دارا میباشد.

درمورد انتقال پایتخت سیاسی نیز چندین کشور دنیا مطالعه شده و طرح آن به تصویب مجلس رسیده وکارهای مطالعاتی آن انجام ودرحال جانمایی هستند. این طرح مزایای اقتصادی، زیست محیطی، استراتژیک، اقتصادی و…. دارد.  ضمن اینکه دقت داشته باشید انتقال پایتخت به معنای تعویض کامل تهران نمیباشد، بلکه انتقال قسمت هایی خاص از مرکزیت تهران میباشد.
درمورد دوتابعیتی ها هم که رئیس جمهور هم یکی از آنها بود، کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس به این نتیجه رسید و ثابت شده است ولی آقای ابوترابی که یکی از اعضابود اعلام کرد. همچنین آقای ابوترابی خود مشرف به مسائل حقوقی و قانونی میباشد و اطلاع دارند که ادعای خلاف واقع در مورد بالاترین مقام اجرایی کشور تبعاتی در بر دارد. لذا اگر این ادعا خلاف واقع بود شکایت جناب رئیس جمهور از ایشان مثمر ثمر بود. با توجه به اینکه شکایت و حبس متوجه برخی منتقدان نیز شده است.

به هر حال آقای ابوترابی در بُعد وظایف خود بعنوان ارتقاء سطح حوزه انتخابیه با استناد به مدارک جزء پرکارترین نمایندگانی بوده که توانسته بودجه های قابل توجهی را جذب کند. بودجه هایی که نه در ازای فروختن امضای استیضاح بوده نه گرفتن آپارتمان.
در بُعد وظایف و اختیارات ملی و کشوری جزء برترین نمایندگان طراح و پُرکار بوده. درصورتیکه می توانست مانند برخی نمایندگان برای کاهش فشار ها از روی خود به مسائل جزئی و حاشیه های سیاسی دامن بزند و شوآف های روشنفکری راه بیندازد و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند و در طرح های ملی و حوزه انتخابیه تمامی اقدامات با نظر کارشناسی بوده و از برخورد های تعصبی و یکجانبه همیشه دوری کرده اند.

ابوالفضل ابوترابی پاسخ نماینده نجف آباد در مجلس به انتقادات تند یک شهروند پاسخ نماینده نجف آباد در مجلس به انتقادات تند یک شهروند                  1

ابوالفضل ابوترابی

پاسخ نماینده نجف آباد در مجلس به انتقادات تند یک شهروند