پرداخت ۱۴میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌ زایی در نجف‌ آباد
پرداخت ۱۴میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌ زایی در نجف‌ آباد
ایمنا: رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گفت: طی سال گذشته بیش از چهارده میلیارد و هفتصد میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در بخش‌های روستایی، طرح اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی شهرستان پرداخت شده است.

پرداخت ۱۴میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌ زایی در نجف‌ آباد

ایمنا: رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گفت: طی سال گذشته بیش از چهارده میلیارد و هفتصد میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در بخش‌های روستایی، طرح اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی شهرستان پرداخت شده که در این میان بیشترین سهم به بخش روستایی با بیش از شش میلیارد و هفتصد میلیون تومان تعلق داشته است.

محمد مغزی با اشاره به اختصاص این میزان تسهیلات در بخش روستایی به هفتاد و پنج طرح بیان داشت: از این تعداد پنجاه و هفت طرح در موضوع کشاورزی تعریف شده، ده طرح در بخش صنعت و هشت طرح نیز به صورت خدماتی بوده‌اند و متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه کارا و تعریف طرح‌ها در رسته‌های اولویت‌دار اشتغال پایدار روستایی، به شرط تحقق اشتغال مستقیم پیش‌بینی شده و حفظ اشتغال موجود، موفق به دریافت این تسهیلات شده‌اند.

مغزی اضافه کرد: در طرح اشتغال فراگیر که به تبصره۱۸ نیر معروف است، پانزده طرح موفق به دریافت بیش از پنج میلیارد و سیصد میلیون تومان تسهیلات شده‌اند که در بین آن‌ها ده طرح صنعتی، چهار طرح کشاورزی و یک طرح خدماتی دیده می‌شود.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان در ادامه با اعلام سهم دو میلیارد و ششصد میلیون تومانی بخش مشاغل خانگی در پرداخت تسهیلات اشتغال سال گذشته خاطر نشان کرد: در این بخش شاهد تصویب نود و پنج طرح مستقل مشاغل خانگی و سی و دو طرح پشتیبان در بخش‌هایی مانند صنعت، خدمات، میراث فرهنگی و صنایع دستی و کشاورزی و خدمات خانگی بوده‌ایم.

مغزی تعهد اشتغال شهرستان در سال گذشته را بالغ بر سه هزار و پانصد نفر دانست و با اشاره به تحقق ۱۲۴درصدی آن اعلام نمود: بیشترین آمار اشتغال و میزان بیکاری شهرستان مربوط به بخش صنعت است.

اشتغال

اشتغال

نجف آباد نیوز