کاهش ۳۰درصدی مصرف آب در نجف آباد

دسته: اجتماعی , اقتصادی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
کاهش ۳۰درصدی مصرف آب در نجف آباد کاهش ۳۰درصدی مصرف آب در نجف آباد           155x105

مصرف سرانه آب در شهر نجف آباد از 157 لیتر در شبانه روز به  110 لیتر کاهش یافت.در بهار و تابستان سال جاری حدود 40 درصد تخصیص آب شرب نجف آباد از طرح آبرسانی اصفهان بزرگ کاهش پیدا کرده است.

پایگاه خبری آبفای استان: مدیر آب و فاضلاب شهرستان در ششمین همایش سازگاری با کم آبی گفت: با سازگاری مردم و استفاده از منابع محلی، از بحران کم آبی عبور کرده ایم. برخی واحد های شهرک های صنعتی علویجه و دهق، مصرف آب خود را با استفاده از تکنولوژی های جدید تا ۹۰ درصد کاهش داده اند.

حسین مجیدی گفت: ۸ فشار شکن در نجف آباد، یکی در گلدشت و یکی هم در کهریزسنگ نصب کرده و فشار شبکه توزیع را مدیریت کردیم. ۴کیلومتر شبکه فرسوده اصلاح شده و قرار است تا یک سال آینده، ۵هزار کنتور فرسوده عوض شوند. امسال ۶هزار مخزن و پمپ در واحد های مسکونی شهر نصب شده است.

مجیدی اظهار داشت: سازمان ها و ارگان های مختلف نزدیک به ۱۲۰۰ مخزن ذخیره نصب کرده اند . دانشگاه آزاد با استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف، ۲۰ درصد نسبت به پارسال کمتر آب مصرف کرده است.

وی ادامه داد: در راستای کارهای فرهنگی برای کاهش مصرف آب ۳۴۰ بنر حاوی هشت راهکار برای مصرف بهینه آب در نقاط مختلف نصب شده و بیش از ۱۴ هزار بروشور در همین خصوص توزیع کرده ایم. ۸جلسه نیز با مشترکان پر مصرف داشته ایم.

مجیدی خاطر نشان کرد: استخرها و کارواش ها ملزم شده اند که هر شش ماه یک بار، کنتور خود را آزمایش و در صورت نیاز تعویض کنند. طی چهار ماه، هفده انشعاب غیر مجاز آب شرب در باغات نجف آباد کشف شده است.

(مجیدی در صحن شورای شهر، اولین نفر از سمت چپ)

 


نوشته شده توسط:سخا - 3625 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.