به دنبال دستگیری نزدیک به دویست نفر از معتادان شهرستان طی ایام نوروز امسال، میزان سرقت های خرد گزارش شده با کاهش پنجاه درصدی مواجه شد و شهروندان احساس امنیت بیشتری کردند.

کاهش ۵۰درصدی سرقت خرد در نجف آباد

به دنبال دستگیری نزدیک به دویست نفر از معتادان شهرستان طی ایام نوروز امسال، میزان سرقت های خرد گزارش شده با کاهش پنجاه درصدی مواجه شد و شهروندان احساس امنیت بیشتری کردند.

ایمنا: فرماندار شهرستان از تحویل دستگیرشدگان به هشت کمپ ترک اعتیاد شهرستان خبر داد و افزود: همزمان با شناسایی مناطق آلوده شهرستان از لحاظ توزیع و مصرف انواع مواد مخدر و تمرکز روش های مقابله ای در این نقاط خاص، به معضل اشتغال معتادان به عنوان مهمترین عامل بازگشت آن ها به عرصه خرید و فروش و مصرف مواد مخدر نیز توجه ویژه ای صورت گرفته است.

مجتبی راعی از کمیته صیانت از اشتغال با محوریت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یکی از سه بخش اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان نام برد و گفت: از اصلی ترین دغدغه های مسئولان در این بخش، فعال شدن مجموعه های مردم نهاد در موضوع اشتغال معتادان است به طوری که در حال حاضر نیز برخی مجموعه های تولیدی بزرگ شهرستان، تنها از بین معتادین بهبود یافته استخدام می کنند.

معاون استاندار اصفهان وجود یک میلیون معتاد متظاهر و نزدیک به سه میلیون نفر با مصرف تفننی در سطح کشورخبر داد و اعلام کرد: البته نمی توان آمار دقیقی از این افراد ارائه کرد ولی مطابق برآوردهای صورت گرفته، عامل ۶۵درصد از همسر آزاری ها، ۵۵درصد طلاق ها، ۳۰درصد موارد کودک آزاری، ۲۵درصد قتل های عمد، ۲۳درصد نزاع ها، ۲۰درصد جرایم منکراتی و ۱۰درصد تخلفات مالی به نوعی ریشه در مصرف یا توزیع مواد مخدر دارند.

اشاره به فعالیت شانزده مرکز درمانی ترک اعتیاد خصوصی و یک مرکز دولتی در سطح شهرستان دیگر مطلبی بود که راعی با بیان آن ادامه داد: در حال حاضر پنج تشکل مردم نهاد معتادان گمنام، احیاءگران کنگره۶۰، آوای سلامت روان، مصباح الهدی و انجمن نیکوتینی ها در سطح شهرستان به صورت تخصصی در عرصه مواد مخدر فعالیت می کنند.

وی در پایان سخنان خود از کشف بیش از ۳۲۰۰تن ماده مخدر طی سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: این حجم از مواد مخدر شامل ۱۴۵ نوع ماده مختلف بوده و همزمان با رشد سی درصدی عملیات های مقابله ای در این بخش، میزان کشف سلاح از افراد دستگیر شده نیز با رشد ۲۴درصدی همراه بوده است.

فرماندار نجف آباد

مجتبی راعی

کاهش ۵۰درصدی سرقت خرد در نجف آباد