دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز پنجشنبه اعلام کرد: از این واحد صنفی غیر مجاز تعدادی شیشه های پلمپ شده و نیمه پر شربت های ترک اعتیاد، قرص های ترک اعتیاد، شیشه های خالی دارو های مذکور کشف و ضبط شد. داروهای کشف شده فقط در مراکز ترک اعتیاد مجاز قابل عرضه می شود و وجود […]

 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز پنجشنبه اعلام کرد: از این واحد صنفی غیر مجاز تعدادی شیشه های پلمپ شده و نیمه پر شربت های ترک اعتیاد، قرص های ترک اعتیاد، شیشه های خالی دارو های مذکور کشف و ضبط شد.
داروهای کشف شده فقط در مراکز ترک اعتیاد مجاز قابل عرضه می شود و وجود و عرضه آنها در مراکز دیگر خلاف قانون و مستوجب پیگرد قانونی است.
همچنین گروه مهندسی بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان نجف آباد در بازدید مشترک با اداره اماکن عمومی پلیس امنیت شهرستان، یک باب کارگاه روغن کشی غیر مجاز خانگی و یک واحد عرضه لوازم بهداشتی را پلمپ کرد.
بر این اساس در این کارگاه که در منزل مسکونی قرار داشت بصورت مخفیانه و بدون مجوزهای لازم قانونی، روغن های خوراکی و درمانی مانند روغن کنجد، زیتون، بادام و رازیانه تولید می شد.
محصولات غیر مجاز و غیر بهداشتی این کارگاه در عطاری های سطح شهرستان توزیع می شده که موضوع تحت بررسی و محصولات غیر مجاز در حال جمع آوری است.

منبع:ایرنا