اساس الحاق کشورمان به کنوانسیون FATF، اقدامی خطرناک و اشتباه است. کمیسیون امنیت ملی از ترس تحریم های جدید، ایران را داخل چاهی می اندازند که پایانی ندارد.

کشور را داخل چاه می اندازند

اساس الحاق کشورمان به کنوانسیون FATF، اقدامی خطرناک و اشتباه است. کمیسیون امنیت ملی از ترس تحریم های جدید، ایران را داخل چاهی می اندازند که پایانی ندارد.

قدس آنلاین: نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس درباره اقدام کمیسیون امنیت ملی در گذاشتن حق شرط و راهکارهای مبارزه با تحریم‌های احتمالی در این باره اظهار داشت: بند (ج) ماده ۱۹ کنوانسیون وین ۱۹۶۹ که کنوانسیون مادر تمامی معاهدات محسوب می‌شود، صراحت دارد اگر شرط یا حق تحفظی برخلاف ذات کنوانسیون از سوی هر کشوری گذاشته شود بدون اینکه آن کشور از کنوانسیون خارج شود، آن شرط و حق تحفظ باطل اعلام می‌شود.

وی با اشاره به عضویت کشورهایی مانند عربستان، آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در این کنوانسیون بیان داشت: اگر دولتی نسبت به شروط ایران اعتراض کند و کار به هیئت داوری ۴۰ کشور بکشد، شرط باطل اعلام می‌شود ولی ما مجبور به اجرای تمام وظایف مان خواهیم بود.
ابوالفضل ابوترابی ادامه داد: کنوانسیونFATF ، کنوانسیونی بر خط است و بر اساس آن باید تمام تراکنش‌های  مالی داخلی و نیز شخصیت‌ها را باید به یک نرم افزار آمریکایی که در پاریس مستقر است ارائه دهیم تا اطلاعات را چک کنند. برای جاسوسی از اطلاعات مالی کشورمان راهی بهتر از این وجود ندارد. درضمن، اگر روزی بخواهند در مواقع حساسی در داخل کشور نافرمانی مدنی ایجاد کنند، این امکان به راحتی وجود خواهد داشت.
وی همچنین با انتقاد از کمیسیون امنیت ملی در گذاشتن حق شرط برای عضویت به کنوانسیون FATF اظهار داشت: دقیقا همین ماجرا را در بحث خرید هوایپماهای خارجی پس  از برجام بر سر ایران آوردند. ما حدود ۴۰ سال در زمینه تامین قطعات هواپیمایی فعالیت داشتیم اما متاسفانه پس از برجام با دست خودمان تمام مسیرهایی که از طریق آن قطعات هواپیما را بدست می‌آوردیم در ازای گرفتن ایرباس و بوئینگ در اختیار دشمن گذاشتیم. حالا پس از تمام این ماجراها تنها سه هوایپما تحویل داده شده و سایر شرکت‌ها نیز ارتباطات خود را با ما قطع کرده‌اند.
ابوترابی در پایان گفت: اروپایی‌ها در بحث توافقنامه سعدآباد – بروکسل دو بار سر ما را کلاه گذاشتند و آزموده را دوباره آزمودن خطاست. بدون شک در بحث FATF هم تمام مفرهای ایران را می‌گیرند و پس از آن شروع به بدعهدی می‌کنند.
ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

کشور را داخل چاه می اندازند