کولاک فوتبالیست نجف آبادی در ۹۰+ تصویر
کولاک فوتبالیست نجف آبادی در ۹۰+ تصویر

در برنامه شب گذشته نود گل بازیکن آینده‌سازان میهن نجف‌آباد در لیگ برتر بانوان با اختصاص بیش از ۱۶ درصد مجموع آرا به عنوان سومین گل برتر دو ماه اخیر فوتبال ایران انتخاب شد. نظرسنجی پیامکی این هفته برنامه نود به انتخاب بهترین گل دو ماه اخیر فوتبال ایران اختصاص داشت. وجه بارز این نظرسنجی […]

در برنامه شب گذشته نود گل بازیکن آینده‌سازان میهن نجف‌آباد در لیگ برتر بانوان با اختصاص بیش از ۱۶ درصد مجموع آرا به عنوان سومین گل برتر دو ماه اخیر فوتبال ایران انتخاب شد.

فرهمند

نظرسنجی پیامکی این هفته برنامه نود به انتخاب بهترین گل دو ماه اخیر فوتبال ایران اختصاص داشت. وجه بارز این نظرسنجی قرار داشتن نام یک دختر فوتبالیست در بین گزینه‌ها بود که برای اولین بار اتفاق می‌افتاد.
بیش از ۲۰۰ هزار پیامک از طرف مخاطبان برنامه نود به نفع الهام فرهمند ارسال شد تا گل بازیکن آینده‌سازان میهن نجف‌آباد به شهرداری سیرجان در لیگ برتر فوتبال بانوان در رقابت با میلاد پاک‌پرور (استقلال اهواز)، مسعود شجاعی (الغرافه قطر)، سجاد شهباززاده (استقلال تهران)، احمد نورالهی (پرسپولیس) و علیرضا وفایی (ملی‌پوش فوتسال) به عنوان سومین گل برتر دو ماه اخیر انتخاب شود.
جالب آنکه تنها دو بازیکن سرخابی پایتخت در این نظرسنجی بالاتر از دختر فوتبالیست  قرار گرفتند.

در ادامه گفت و گوی ایمنا با فرهمند را نیز می توانید مطالعه کنید:

کاپیتان دوم آینده‌سازان میهن نجف‌آباد قرار گرفتن نامش در بین گزینه‌های نظرسنجی برنامه نود را نقطه عطفی برای فوتبال و ورزش بانوان می‌داند.

حضور نام یک دختر فوتبالیست در بین گزینه‌های نظرسنجی حتی برای بسیاری از بینندگان نود هم اتفاقی غافلگیرکننده بود. خودت چه احساسی داشتی؟
حس فوق‌العاده‌ای بود. اصلاً انتظارش را نداشتم. به خصوص که آن مسابقه هم بیرون از خانه بود و حتی خودم هم فیلم گلم را نداشته و ندیده بودم. این حرکتی که آقای فردوسی‌پور انجام داد نقطه عطفی برای ورزش بانوان بود و باعث می‌شود تا بانوان ورزشکار ما از این پس انگیزه بیشتری داشته باشند زیرا آنها وقتی می‌بینند که در برنامه نود دیده می‌شوند عملکرد بهتری خواهند داشت.

چگونه از حضور نامت در بین کاندیداها باخبر شدی؟
ظهر دیروز فیلم بازی را برای مربی ما ارسال کرده بودند تا از او بپرسند که این گل را کدام بازیکن تیم به ثمر رسانده ولی من فکر کردم که شاید می‌خواهند گزارشی از فوتبال بانوان تهیه کنند و تصورش را هم نمی‌کردم که قرار است گل من در بین گزینه‌های نظرسنجی باشد.

به همان اندازه که قرار داشتن نامت در بین گزینه‌ها غافلگیرکننده بود تعداد آرا و اینکه بعد از بازیکنان پرسپولیس و استقلال سوم شدی هم غیرمنتظره بود. فکرش را می‌کردی که مردم این همه رأی به تو بدهند؟
نه. یکی از گل‌ها را بازیکن تیم ملی فوتسال به ثمر رسانده بود که در همین هفته اخیر قهرمان آسیا شده بودند یا مثلاً مسعود شجاعی که لژیونر است هم در بین گزینه‌ها قرار داشت.
از کانال‌های مختلف بانوان که از من حمایت کردند و از همه خانم‌ها و آقایانی که به من رأی دادند تشکر می‌کنم. این اقدام می‌تواند آغاز فعالیت بیشتر در ورزش بانوان در همه رشته‌ها باشد چون وقتی ورزش بانوان بیشتر دیده شده و ابعاد رسانه‌ای‌تری پیدا کند به همان اندازه روی استعدادها بیشتر سرمایه‌گذاری خواهد شد و دختران ما اگر نه بهتر از پسران، به اندازه آنها خواهند درخشید.

کمی هم درباره وضعیت تیمتان صحبت کن. آینده‌سازان اواخر فصل گذشته انصراف داد و دوباره به لیگ برگشت. وضعیت این تیم برای شرکت در لیگ سال بعد چگونه است؟
هنوز خبر قطعی درباره اینکه آینده‌سازان سال آینده تیمداری می‌کند یا نه نداریم اما ما در این فصل مشکلات مالی زیادی داشتیم و برای انجام بازی‌های بیرون از خانه به مشکل برخورده بودیم. حتی نامه انصراف هم دادیم اما فدراسیون با این وعده که به ما کمک مالی خواهد کرد با انصراف ما مخالفت کرد. با این حال، تا جایی که من به عنوان کاپیتان دوم تیم اطلاع دارم فدراسیون هیچ کمک مالی نکرد. امکانات ما از نظر تغدیه و رفت و آمد خیلی ضعیف بود. ما فقط ۱۰ تا ۱۵ درصد از قراردادهای خود را گرفتیم و اگر اسپانسری وارد نشود آینده‌سازان فصل بعد امکان تیمداری در لیگ برتر را نخواهد داشت.

خودت چه برنامه‌هایی داری؟ آیا ممکن است به تیم دیگری بروی؟
قراردادم با آینده‌سازان تمام شده و بازیکن آزاد هستم. هنوز برای تصمیم‌گیری زود است چون تمرینات تیم‌ها شروع نشده اما به وقتش روی پیشنهادهای دیگرم فکر خواهم کرد.

هر از گاهی هم به اردوهای ملی دعوت می‌شوی.
۵ اردو به تیم ملی دعوت شده‌ام. البته یک سال است که اردوهای ملی اصلاً تشکیل نشده. اما آخرین بار در راه آماده‌سازی مسابقات مقدماتی المپیک برای دیدار تدارکاتی با ازبکستان به تیم ملی دعوت شدم.

و حرف آخر؟
یک تشکر ویژه دارم از عادل فردوسی‌پور که این فرصت را در اختیار فوتبال بانوان قرار داد تا بتوانند خودی نشان دهند. این اتفاق باعث شد تا توجه رسانه‌ها به فوتبال بانوان جلب شود و شاید کمک کند تا بتوانیم اسپانسر جذب کنیم.

منبع:ایمنا