به دنبال تذکر ابوالفضل ابوترابی در خصوص معرفی سه متهم مالی از سوی بنیاد شهید به عنوان اعضای هیات مدیره بانک دی، بنیاد شهید تصمیم خود در این خصوص را تغییر داد.  بینا ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون در مجلس  با بیان اینکه حجت الاسلام شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید در اقدامی […]

به دنبال تذکر ابوالفضل ابوترابی در خصوص معرفی سه متهم مالی از سوی بنیاد شهید به عنوان اعضای هیات مدیره بانک دی، بنیاد شهید تصمیم خود در این خصوص را تغییر داد.

 بینا ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون در مجلس  با بیان اینکه حجت الاسلام شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید در اقدامی عجیب در بیستم مرداد امسال سه متهم را بعنوان هیئت مدیره بانک دی معرفی کرده، گفت: یکی از متهمین، همان متهم بانک ملت که اهل سرخه هم است، می باشد و ۲ متهم دیگر هم به دلیل مشکلات مالی از کشور ممنوع الخروج هستند.

تذکر ابوترابی عقب نشینی بنیاد شهید با تذکر ابوترابی/ اطلاعات تکمیلی از متهمان معرفی شده عقب نشینی بنیاد شهید با تذکر ابوترابی/ اطلاعات تکمیلی از متهمان معرفی شده              169x300
وی افزود: این متهمین در دادسرای ویژه کارکنان دولت دارای پرونده هستند که در حال رسیدگی است و اتهام آنها هم بحث مالی و … است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه بانک دی حامی مالی تیم والیبال است، افزود: این متهمین قرار بود بعنوان هیئت مدیره بانک به همراه تیم والیبال به المپیک بروند که به دلیل ممنوع الخروج بودن شان، این سفر لغو شد.
ابوترابی با اشاره به مواد قانونی برای هیئت مدیره بانک دی گفت: بانک دی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران است و سهامدار این بانک فرزندان و خانواده شهدا هستند.
وی افزود: در گذشته فرزندان شهدا وکالت دادند تا هیئت مدیره بانک از سوی رئیس بنیاد شهید معرفی شود اما در حال حاضر این خانواده ها و فرزندان شهدا خواستار انتخاب هیئت مدیره با رای و نظر خود هستند.
نماینده نجف آباد در مجلس گفت: اینجانب در همین زمینه در صحن مجلس به رئیس جمهور تذکر دادم تا جلوی این اقدام معاون خود و رئیس بنیاد شهید را بگیرد و این تصمیم نادرست را اصلاح کند در غیر این صورت ما از ابزارهای نظارتی دیگر خود در مجلس استفاده خواهیم کرد.