آخرین اخبار  شمارش آرای انتخابات حوزه انتخابیه نجف آباد،تیران و کرون
آخرین اخبار  شمارش آرای انتخابات حوزه انتخابیه نجف آباد،تیران و کرون

اعتماد ۶۵ هزار نفری نجف آباد،تیران و کرون به ابوترابی+ نتیجه کامل انتخابات در دهمین دوره انتخابات مجلس حوزه انتخابیه نجف آباد،تیران و کرون از مجموع بیش از ۱۵۳ هزار رای ماخوذه، ابوالفضل ابوترابی نماینده کنونی مردم در مجلس با کسب ۶۵ هزار و چهل ویک رای  معادل حدود ۴۲ درصد آرا، توانست برای چهار […]

اعتماد ۶۵ هزار نفری نجف آباد،تیران و کرون به ابوترابی+ نتیجه کامل انتخابات

در دهمین دوره انتخابات مجلس حوزه انتخابیه نجف آباد،تیران و کرون از مجموع بیش از ۱۵۳ هزار رای ماخوذه، ابوالفضل ابوترابی نماینده کنونی مردم در مجلس با کسب ۶۵ هزار و چهل ویک رای  معادل حدود ۴۲ درصد آرا، توانست برای چهار سال دیگر به عنوان نماینده مردم در مجلس انتخاب شود.

 در این انتخابات محمد حسن سورانی با کسب ۳۱ هزار و چهل و دو رای  معادل حدود ۲۰ درصد آرا و مسعود احمدی نیز با ۱۸ هزار و سیصد و چهل و هفت رای معادل ۱۱ و نه درصد آرا در رده های دوم و سوم قرار گرفته اند.

محمد علی حیدری نیز با کسب نزدیک به ۹ هزار رای، در جایگاه چهارم این انتخابات قرار گرفته است.

جزئیات شمارش آراء دهمین دوره مجلس در حوزه انتخابیه نجف آباد،تیران و کرون در سه قسمت اصلی آن به شرح زیر می باشد:

نجف آباد:

ابوالفضل ابوترابی:  ۴۳ هزار و ۴۷۰ رای

محمد حسن سورانی: ۲۶ هزار و ۱۷۸ رای

مسعود احمدی: ۴ هزار و ۸۱۶ رای

تیران و کرون:

ابوالفضل ابوترابی: ۱۸ هزار و ۳۰۰ رای

محمد حسن سورانی: ۲ هزار و ۳۶۰ رای

مسعود احمدی: ۱۱ هزار و ۶۰۱ رای

مهردشت:

ابوالفضل ابوترابی:۳ هزار و ۲۷۱ رای

محمد حسن سورانی: ۲ هزار و ۵۰۴ رای

مسعود احمدی: ۱ هزار و ۹۳۰ رای

لازم به ذکر است که در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ابوالفضل ابوترابی با ۶۶ هزار و هفتاد و پنج رای  معادل نزدیک به ۴۶ درصد آرا،امکان حضور در بهارستان را پیدا کرده بود.

پیش از این در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز،حمید سعادت در انتخاباتی که به دور دوم کشیده شد، با مجموع  ۳۲ هزار و ۳۵۱ رای معادل ۵۵ درصد کل آرا،امکان حضور در مجلس را پیدا کرده بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بررسی احتمال دو مرحله ای شدن انتخابات نجف آباد،تیران و کرون

با وجود آمار اعلام شده در خصوص آرای بیش از ۵۷ هزاری ابوترابی، برخی مطرح کرده اند که ممکن است با نتیجه فعلی انتخابات به دور دوم نیز کشیده شود ولی با توجه به کسب بیش از ۳۶ درصد آرای شمارش شده توسط ابوترابی، این امکان عملا وجود نخواهد داشت.

بر طبق  ماده ۸ قانون انتخابات که در سایت شورای نگهبان نیز درج شده، انتخاب نماینده در مرحله اول منوط به کسب اکثریت حداقل یک چهارم کل آراء  خواهد بود که این امر،احتمال برگزاری دومین دور انتخابات در حوزه نجف آباد،تیران و کرون را منتفی خواهد کرد.

در آخرین پیگیری های صورت گرفته در خصوص آمار نهایی نیز،مشخص شده که نتیجه نهایی تعداد محدودی از شعب هنوز رسما به فرمانداری اعلام نشده  که این امر ممکن است اعلام نتایج نهایی از سوی مجریان انتخابات را تا ساعاتی دیگر به تاخیر بیاندازد.

متن کامل قانون انتخابات مجلس

 

 

 

 

جزئیات آرای تیران و کرون و مهردشت

به گفته منابع موثق،میزان آرای کاندیداهای مختلف در بخش مهردشت و شهرستان تیران و کرون به عنوان ۲ قسمت مهم و تعیین کننده حوزه انتخابیه،تقریبا به شرح زیر است:

 

شهرستان تیران و کرون

ابوالفضل ابوترابی: ۱۳ هزار رای

مسعود احمدی: ۱۱ هزار رای

محمد حسن سورانی : ۵۰۰ رای

 

بخش مهردشت:

ابوالفضل ابوترابی :۳ هزار و دویست و هفتاد و یک رای

محمد حسن سورانی: ۲ هزار و چهارصد و پنجاه و پنج رای

مسعود احمدی: ۱ هزار و نهصد و بیست و هشت رای

سایر کاندیداها نیز کمتر از پانصد رای کسب کرده اند.

رای ابوترابی به بیش از ۵۷ هزار رای رسید

بر طبق آخرین اخبار واصله از منابع موثق، از مجموع ۱۵۶ هزار رای شمارش شده حوزه انتخابیه نجف آباد،تیران و کرون، ابوالفضل ابوترابی نماینده فعلی مردم در مجلس، با  حدود ۵۷ هزار رای و سهم ۳۶ درصدی از کل آرا، در صدر قرار گرفته است.

در این انتخابات که با مشارکت حدود ۶۸ درصدی مردم همراه بوده، محمد حسن سورانی با نزدیک به ۲۳ هزار رای و کسب پانزده درصد آرا، در جایگاه دوم و مسعود احمدی نیز با حدود ۱۴ هزار رای در جایگاه سوم قرار گرفته است.

برخی نیز اعلام کرده اند که محمد علی حیدری دیگر نامزد حاضر در صحنه نیز از مجموع صندوق های شهرستان نجف آباد، چیزی در حدود ۶ هزار رای را به خود اختصاص داده است.

االبته تا لحظه تنظیم این خبر، هنوز شمارش نهایی آرا در ۱۰ شعبه انجام نشده و به محض کسب اخبار موثق در این خصوص، اطلاعات تکمیلی نیز منعکس خواهد شد.