ابتلای فقط ۲۶ نفر از ۶۰هزار دانش آموز نجف آباد به کرونا
ابتلای فقط ۲۶ نفر از ۶۰هزار دانش آموز نجف آباد به کرونا
رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان گفت: از بین کسانی که آزمایش کرونای آن ها در شهرستان مثبت بوده، حدود یکصد نفر بین شش تا هجده سال سن داشته اند و از این تعداد فقط 26 نفر دانش آموز محسوب می شوند.

ابتلای فقط ۲۶ نفر از ۶۰هزار دانش آموز نجف آباد به کرونا

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان گفت: از بین کسانی که آزمایش کرونای آن ها در شهرستان مثبت بوده، حدود یکصد نفر بین شش تا هجده سال سن داشته اند و از این تعداد فقط ۲۶ نفر دانش آموز محسوب می شوند.

سید رضا موسوی زاده در جمع خبرنگاران گفت: کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان طی  ۲۱۲بازدید از مدارس مختلف شهرستان، نمره بیشتر شاخص های رعایت شیوه نامه های بهداشتی را بالاتر از ۹۰ از صد نمره اعلام کرده اند و در مورد دانش آموزان مبتلا شده نیز به طور قطع نمی توان گفت که در زمان حضور در مدارس درگیر شده اند.

موسوی زاده از ابتلای ۵۷ نفر از مجموع ۳هزار و ۶۷۲ پرسنل اداری و معلمان این مجموعه به کرونا خبر داد و با اشاره به استقبال ۴۰درصدی دانش آموزان از حضور در کلاس های حضوری در ابتدای بازگشایی مدارس در نیمه شهریور ماه اضافه کرد: به نظر می رسد شبکه شاد به عنوان یک تجربه بسیار بزرگ و جدید ملی، تاکنون نزدیک به ۶۰درصد انتظارات موجود را جواب داده و در کنار آن برای کسانی که هیچ گونه دسترسی به فضای مجازی و حتی تلویزیون ندارند، ارائه درسنامه های مکتوب را در دستور کار قرار داده ایم.

موسوی زاده از محرومیت ۸درصد جامعه دانش آموزی شهرستان از داشتن تلویزیون با امکان دریافت شبکه های دیجیتال سخن گفت و ادامه داد: خوشبختانه با همکاری خیرین این میزان در حال حاضر به مرز ۲درصد و آمار ۱۲۰۰دانش آموز رسیده که نیمی از آن ها دبستانی هستند و در مقطع ابتدایی و متوسطه دوم نیز به ترتیب شش و چهار درصد دانش آموزان به فضای مجازی دسترسی ندارند.

رییس آموزش و پرورش نجف آباد چالشی ترین مقطع تحصیلی در آموزش های مجازی را ابتدایی دانست و اظهار کرد: آمار ارائه شده در فرم های ثبت نام مدارس نشان می دهد فقط ۱۳درصد ابتدایی گوشی مستقل دارند و بقیه از تلفن همراه پدر و مادر استفاده می کنند و در دوره متوسطه دوم نیز که بهترین شرایط را در مقاطع تحصیلی ما دارد، بیش از ۷۳درصد گوشی شخصی داشته و ۲۴ درصد به والدین خود متکی هستند.

وی ارائه برخی آموزش ها به دبستانی ها را در فضای مجازی غیرممکن دانست و از شیوه قلم گیری به عنوان نمونه آن نام برد و اضافه کرد: طولانی شدن آموزش های مجازی آسیب هایی مانند چاقی دانش آموزان، ضعیف شدن مهارت های اجتماعی، افزایش امکان درگیری با آسیب های اجتماعی به دلیل فعالیت بیشتر در فضای مجازی به خصوص در مورد کسانی که مادرشان شاغل باشد، از جمله دغدغه های کارشناسان در خصوص این نوع آموزش است.

سید رضا موسوی زاده

سید رضا موسوی زاده مدیر آموزش و پرورش نجف آباد

ابتلای فقط ۲۶ نفر از ۶۰هزار دانش آموز نجف آباد به کرونا