ابوترابی خبر داد: دفاتر دستی از دفاتر اسناد رسمی جمع آوری می شوند
ابوترابی خبر داد: دفاتر دستی از دفاتر اسناد رسمی جمع آوری می شوند

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی با نتیجه‌بخش خواندن جلسه کارگروه این کمیسیون در بررسی موضوع ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی از جمع‌آوری دفاتر دستی از دفترخانه‌های ثبت اسناد در آینده‌ای نزدیک خبر داد. به گزارش افکارنیوز ،ابوالفضل ابوترابی ضمن اشاره به بررسی موضوع ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی در کمیسیون قضائی مجلس […]

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی با نتیجه‌بخش خواندن جلسه کارگروه این کمیسیون در بررسی موضوع ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی از جمع‌آوری دفاتر دستی از دفترخانه‌های ثبت اسناد در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ،ابوالفضل ابوترابی ضمن اشاره به بررسی موضوع ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی در کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی، از تشکیل کارگروهی در این زمینه خبر داد و گفت: در کمیسیون قضائی مجلس، کارگروهی متشکل از بنده، آقای غضنفرآبادی، اعضای هیئت رئیسه کانون سردفتران، معاون حقوقی و معاون فنی اداره ثبت و همچنین با حضور نماینده‌ای از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با نتیجه‌بخش خواندن جلسه کارگروه این کمیسیون در بررسی موضوع ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی در هفته گذشته تاکید کرد: طرح ثبت آنی بسیار طرح بزرگ و عظیمی است و به نظر من این طرح پس از طرح هدفمندی یارانه‌ها و همچنین سهمیه بنزین و کارت سوخت،‌ بزرگترین طرح الکترونیکی کشور است.

وی طرح ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی را از جمله طرح‌های تکلیف شده در قانون پنجم توسعه خواند و با بزرگ دانستن اجرای این طرح، از رضایت کمیسیون قضائی نسبت به انجام آن خبر داد و افزود: البته مختصر مشکلاتی نیز در این طرح وجود دارد که در جلسه هفته گذشته در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری شد ولی در مجموع کارگروه تشکیل شده علاوه بر تایید این طرح، از سازمان ثبت تقدیر و تشکر نیز کرد.

ابوترابی همچنین با بیان نزدیکی دیدگاه‌های اعضای این کارگروه، تاکید کرد: در این کارگروه کانون سردفتران نیز ارائه خدمات به صورت اینترنتی و آنلاین را پذیرفتند و در آینده‌ای نزدیک دفاتر دستی از دفترخانه‌های ثبت اسناد جمع‌آوری خواهد شد.

دبیر دوم کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس همچنین جلسه کارگروه بررسی موضوع ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی در کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی را در جهت وظیفه این کمیسیون در نظارت و حسن اجرای قوانین خواند و افزود: ما به عنوان حَکَم در موضوع بررسی ایرادات قانونی به این طرح در این موضوع ورود پیدا کردیم که نهایتا نظر این کارگروه با تاکید بر قانونی بودن این طرح و تکلیف قانون برای اجرای آن به موضوع ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی فیصله داد.

وی در پایان تاکید کرد: الکترونیکی شدن دفاتر ثبت رسمی به عنوان یک آرزو برای بسیاری از کارشناسان مطرح بوده و خوشبختانه با عملیاتی شدن این طرح، این آرزو نیز تحقق یافته و امیدواریم در چند ماه آینده نیز این مشکلات برطرف شود.