اجرای قانون کاهش سربازی تا شهریور۱۴۰۳
اجرای قانون کاهش سربازی تا شهریور۱۴۰۳
تسنیم:نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس گفت:بر اساس مصوبه مجلس در ماده 102 برنامه 5ساله هفتم که به تأیید شورای نگهبان رسید، ستادکل نیروهای مسلح در طول اجرای برنامه هفتم توسعه، نسبت به کاهش خدمت سربازی به میانگین 14 ماه و تعیین تکلیف مشمولان غایب، اقدام می‌کند.

اجرای قانون کاهش سربازی تا شهریور۱۴۰۳

تسنیم:نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس گفت:بر اساس مصوبه مجلس در ماده ۱۰۲ برنامه ۵ساله هفتم که به تأیید شورای نگهبان رسید، ستادکل نیروهای مسلح در طول اجرای برنامه هفتم توسعه، نسبت به کاهش خدمت سربازی به میانگین ۱۴ ماه  (با احتساب مدت آموزشی و  نیز از طریق جایگزینی با سایر عضویت‌ها) و تعیین تکلیف مشمولان غایب، اقدام می‌کند.

ابوالفضل ابوترابی گفت:  مدت خدمت سربازی بسته به چهار نوع منطقه آب‌وهوایی متغیر است و در شرایط بد آب‌وهوایی در مناطق مرزی مدت خدمت سربازی به ۹ ماه با آموزشی کاهش یافته است.

ابوترابی با بیان اینکه طرح مذکور باید حداکثر تا شهریور ماه اجرایی شود، گفت: آیین‌نامه‌های  اجرایی این طرح  باید تدوین شود تا در نیمه اول سال جاری (۱۴۰۳) اجرایی شود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: این مصوبه به تعیین تکلیف مشمولان غایب توسط ستادکل نیروهای مسلح و نیز دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارجی، تأکید کرده است؛ همچنین طبق این مصوبه مشمولان بالای ۳۵ سالِ دارای ۲ فرزند یا بیشتر، از خدمت وظیفه عمومی معاف می‌شوند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

اجرای قانون کاهش سربازی تا شهریور۱۴۰۳