اعلام نرخ جدید انواع نان در استان اصفهان و شهرستان نجف آباد
اعلام نرخ جدید انواع نان در استان اصفهان و شهرستان نجف آباد

به دنبال تصمیم دولت جهت افزایش همزمان قیمت نان مردم و آرد نانوایان که قرار بود حداکثر تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند، استانداری اصفهان نیز در اطلاعیه ای قیمت های تصویب شده در این مجموعه را به تمامی شهرستان های استان و از جمله نجف آباد اعلام کرد. لازم به ذکر است که همزمان […]

به دنبال تصمیم دولت جهت افزایش همزمان قیمت نان مردم و آرد نانوایان که قرار بود حداکثر تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند، استانداری اصفهان نیز در اطلاعیه ای قیمت های تصویب شده در این مجموعه را به تمامی شهرستان های استان و از جمله نجف آباد اعلام کرد.

لازم به ذکر است که همزمان با افزایش قیمت نان،قیمت هر کیسه ۴۰ کیلویی آرد نیز از حدود ۲۳ هزار تومان به ۳۱ هزار و پانصد تومان افزایش پیدا کرده که این امر در مجموع سود نانوا از افزایش قیمت حدود ۶۰ تومانی هر قرص نان را به ۳۰ تومان رسانده و در کنار آن نرخهایی مانند ۲۱۰ تومان برای تافتون به عنوان پر مصرف ترین شکل نان،مردم و نانوایان را به دلیل غیر ممکن بودن تامین پول خرد آن با سردرگمی و مشکلات متعددی مواجه کرده است.

بر طبق اعلام استانداری اصفهان نرخ انواع نان با وزن چانه مصوب و نوع آرد اعلامی به شرح زیر خواهد بود.لازم به ذکر است که نرخ هر کیلو آرد ۱۰ درصد سبوس گیری شده (تحویل درب کارخانه) ۷۸۰ تومان و ۱۸ درصد آن ۸۰۵ تومان اعلام شده که این هزینه با احتساب کیسه و غنی سازی آن خواهد بود.

البته در این جدول نان های تافتون تونلی،نیمه حجیم و لواش که مصرف کمی در نجف آباد دارند نیز وجود دارند و نان تافتون با طرح خانگی نیز به صورت متفاوت از استان توسط کار گروه آرد و نان شهرستان اعلام قیمت شده است.

نوع نان وزن چانه (گرم) درصد سبوس گیری آرد قسمت آرد- تحویل درب کارخانه (تومان) قیمت هر قرص نان (تومان)
تافتون ماشینی ۲۰۰ ۱۲ ۷۸۵ ۲۱۰
تافتون تنوری ۱۹۰ ۱۲ ۷۸۵ ۲۱۰
تافتون تونلی ۲۰۰ ۱۲ ۷۸۵ ۱۶۰
تافتون کمشچه ۳۵۰ ۱۲ ۷۸۵ ۴۲۵
تافتون طرح خانگی با ماشین (ویژه شهرستان نجف آباد) ۳۵۰ ۱۲ ۷۸۵ ۳۵۰
بربری ۴۰۰ ۱۵ ۷۹۵ ۳۹۰
نان نیمه حجیم ۵۰۰ ۱۲ ۷۸۵ ۴۹۰
سنگک ۷۰۰ ۷ ۷۸۵ ۶۸۰
لواش ۱۸۰ ۱۲ ۷۸۵ ۱۶۰

فایل pdf این لیست را هم در ادامه می توانید مشاهده کنید

قیمت جدید انواع نان